"18 років у квітах": 50 тисяч тюльпанів 38 сортів виростила у теплиці родина із Прилук

50 тисяч тюльпанів 38 різних сортів виростила у своїй теплиці родина Кебенків із Прилук, що на Чернігівщині. Роман Кебенко розповів, що вирощують весняні квіти 18 років, а тюльпани – 15. Для цього за рік, на початку березня, замовляють цибулини в Голландії. Там же перейняли технологію вирощування – гідропоніку.

Кожен із сортів відрізняється кольором, формою квітки, періодом цвітіння. Понад 30% з них – це сорти "Стронг лав" та "Стронг голд".

"Найкраще показує він себе у вирощуванні і чогось люблять його. Це такий тренд по всьому світу", – каже Роман Кебенко.
Роман Кебенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Першим цьогоріч 18 лютого зацвів сорт "Лаптоп". Він фіолетовий. Найпізніші сорти мають розквітнути до 8 березня.

Тюльпани у теплиці родини із Прилук. ФОТО: Суспільне Чернігів
"В кожного сорту є свій період дозрівання і достигають вони по-різному. Щоб дати різну квітку, але вчасно вони зрізаються, ми їх забираємо в холодильник. Вони доростають у холодильнику. Бокал підростає вже в зрізаному стані, але він росте. Наш тюльпан, через те, що це не привозний, в нього не закладається в холодильнику час на транспортування, переїзди, то мінімум тиждень в квартирі у вазі".
Тюльпани у теплиці родини із Прилук. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зі слів квітникаря, у теплиці тюльпани проводять від 20 до 25 днів. До цього цибулини проростають у спеціальних холодильниках при температурі плюс два.

"Наколюється в лотки на голочки, заливається спеціальним розчином і укорінюється. А потім ці ящики переїжджають з холодильника в теплицю. І в теплиці температурний режим, вентиляція, освітлення і все це виганяється за 20 і більше днів".
Тюльпани у теплиці родини із Прилук.

Чоловік ділиться, цьогоріч після модернізації теплиці тюльпан виріс довшим – від 50 до 70 сантиметрів. Технологію вирощування – гідропонікуГідропоніка — спосіб вирощування рослин без ґрунту на поживних розчинах. – прилуцький квітникар перейняв у колег з Голландії. Там же щорічно замовляє цибулини тюльпанів.

Цибулини тюльпанів у поживному розчині. ФОТО: Суспільне Чернігів
"9 березня вже треба робити замовлення, тому що з цибулиною в тому році була проблема – не вистачило цибулини тієї, що хотілось. Довелося брати заміну. Заміна не вивчена, не знайома. Були проблеми із новою цибулиною."

Вирощувати весняні квіти родина Кебенків почала 18 років тому, тюльпани – 15. Роман Кебенко пригадує, все почалося, коли побачив теплицю за кордоном.

Теплиця з квітами родини із Прилук. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Така мрія була – "мільйон червоних троянд". От і збудували теплицю. 18 років ми вже в квітах. Це не тільки тюльпани це і весняні квіти".

У теплиці також вирощують два види нарцисів, крокуси, гіацинти, іриси.

Гіацинти та інші весняні квіти у теплиці родини із Прилук. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Перше – це треба любити цю справу. Тому що в даний час всі інші проблеми просто відпадають і вся родина – це у нас сімейна справа – і всі, працюють в доволі жорсткому режимі. Складно все, або ж нічого не складно. Треба температура, зміна повітря – свіже повітря, контроль освітлення. Все."
Тюльпани у теплиці родини із Прилук. ФОТО: Суспільне Чернігів

Цибулинки, які залишаються після цвітіння, Роман Кебенко передає місцевим закладам освіти.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.