"Мусимо пам’ятати, якою ціною наша свобода": у Чернігові студенти показали виставу за мотивами драми "Ми, Майдан"

Студенти Чернігівського фахового музичного коледжу імені Левка Ревуцького до Дня Героїв Небесної Сотні показали виставу за мотивами документальної драми "Ми, Майдан". Кожен герой в цій постанові має реальний прототип, а сама п’єса заснована на свідченнях активістів "Євромайдану", розповів Суспільному режисер-постановник Євген Бондар.

"Ідея, мета і важливість будуть в одному. В одному слові – пам’ять. Ми мусимо пам’ятати, якою ціною наша свобода. Мусимо пам’ятати, хто є ворог. Мусимо пам’ятати, що ми не маємо бути жертвами, що ми маємо боротися за свою свободу, життя і т.д. Як ті люди, які були на Майдані і боролися за цю ідею, за свободу, не маючи в руках ні зброї, ні захисту, нічого".
Режисер-постановник Євген Бондар. ФОТО: Суспільне Чернігів

Євген Бондар каже, цей твір складається зі свідчень активістів, що були на Майдані, тому у кожного героя п’єси є прототип.

Студенти показали виставу за мотивами документальної драми "Ми, Майдан". ФОТО: Суспільне Чернігів

"Протягом вистави буде видно, що на початку, коли все тільки починалося, люди просто приходили, посміхалися, співали пісні, робили селфі. Моя роль тут полягає у тому, щоб грати буквально себе, суспільно-активного громадянина, якому не байдуже на долю своєї країни", — розповідає студент музичного коледжу імені Левка Ревуцького Всеволод.
Студент музичного коледжу ім. Ревуцького Всеволод. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Потім, коли почалися вже бойові зіткнення, коли просто виходили беркутівці і просто мутузили бідних студентів і дорослих, і дітей, всіх, кого під руки попадалися".

Студенти показали виставу за мотивами документальної драми "Ми, Майдан". ФОТО: Суспільне Чернігів
"Це те, завдяки чому ми стоїмо зараз, завдяки чому над нами зараз не триколор, а над нами наш гордий український стяг", — каже Всеволод.

Студентка музичного коледжу ім. Ревуцького Марія каже:

"У мене просто немає слів і важко щось сказати, сльози на очах. Обов’язково її (виставу, — ред.) треба показувати, її треба дивитися людям".

Студентка музичного коледжу ім. Ревуцького Марія. ФОТО: Суспільне Чернігів

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.