Із Запоріжжя до Чернігівщини: до Варви переїхала родина лікарів

Із Запоріжжя через Кіровоградщину до Варви переїхала родина лікарів Остапенків — анестезіолог з шестирічним досвідом та його дружина. Вона — лікарка-невропатолог і нині в декреті. Олег Остапенко розповів, погодився на пропозицію очолити профільне відділення, яке не працювало два роки, задля професійного зростання. Подробиці – далі.

"Запропонували приїхати й підняти тут медицину. Ось я і приїхав. Побачив оголошення, виклав резюме. Зідзвонилися, домовилися, приїхали, познайомились, поспілкувались, подивились, поїхали, подумали та приїхали назад".
Олег Остапенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як родина прийняла рішення про переїзд

Чоловік пригадує, рішення прийняли за тиждень. Серед причин вказав сприятливу безпекову ситуацію та наявність житла – громада надала родині в користування трикімнатну квартиру.

"Цікаво, коли так все з нуля починається. Себе спробувати в цьому всьому. На що ти здатен взагалі та плюс житлові умови. Я навіть не очікував такого прийому. Із заступником голови адміністрації несли мою шафу й пральну машину. Я такого не бачив ніде. Сумніваюся, що в Запоріжжі, хтось з адміністрації допомагав би мені все це носити".

"Для нас це дуже добре. Ми придбали квартиру лікарям. Ця квартира їм сподобалася. Вони вже там живуть. Деякі меблі були вже придбані, а деякі меблі придбали. Не було холодильника, то наші підприємці скинулися по кілька тисяч і купили холодильник", — розповіла голова Варвинської громади Валентина Саверська-Лихошва.
Валентина Саверська-Лихошва. ФОТО: Суспільне Чернігів

Також вона розповіла, що придбали дві квартири за бюджетні кошти спеціально для лікарів, які готові працювати в громаді. В іншій проживає сімейна лікарка. Для приваблення медиків також оплачують з бюджету їх перекваліфікацію, а молодим лікарям платять додаткові гроші до зарплати. Роблять це, бо не вистачає лікарів.

Нові можливості для лікарні

Наявність відділення інтенсивної терапії у Варвинській лікарні дозволить запустити новий пакет медичної допомоги – "стаціонарна допомога дорослим і дітям без оперативних втручань". Все це стало можливим завдяки появі профільного лікаря.

Саме таким і став лікар-анестезіолог з шестирічним досвідом Олег Остапенко. За його словами, відділення має запрацювати до кінця цього тижня (25 лютого, — ред.) після дворічної перерви.

"Ординаторська. Дві палати інтенсивної терапії. Кімната відпочинку для персоналу. Ще одна палата. Маніпуляційна. Для старту у нас все є: два апарати ШВЛ (штучна вентиляція легень, — ред.), кисневі концентратори, в тому числі ті, які підключаються до апарату, щоб давати кисень. В перспективі будемо дивитися", — розповів Олег Остапенко.
Майбутнє відділення інтенсивної терапії у Варвинській лікарні. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Ми планували створити палати інтенсивної терапії, які у нас і функціонували на базі терапевтичного відділення, але лікар запропонував створити окреме відділення, тим паче у нас для цього приміщення – раніше функціонувало неврологічне відділення. Ми зробили косметичний ремонт і плануємо працювати в цьому напрямку", — розповіла виконуюча обов’язки директорки лікарні Ірина Косенко-Ткач.

Виконуюча обов’язки директорки лікарні Ірина Косенко-Ткач. ФОТО: Суспільне Чернігів

В цьому відділенні, каже Ірина, надаватимуть допомогу пацієнтам у критичних станах, яких раніше вимушено шпиталізували до Прилуцької міської лікарні в 30 кілометрах звідси.

"Це пацієнти зі складною патологією. Це цукрові діабети, ускладненні цукрові діабети, коматозні стани, набряки легень, алергічні реакції з наслідками. Така патологія є, була і буде".

Також вона додала, що в лікарні також працюють зовнішні сумісники.

"Медичні послуги по пакету ендоскопії, колоноскопії приїздить з Пирятина лікар-ендоскопіст. Сумісник лікар-рентгенолог приїздить з Прилуцької центральної лікарні офтальмолог. Звичайно, є брак кадрів".

Наразі лікарня має попередні домовленості про співпрацю з хірургом та педіатром.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.