Церква у Корюківці на Чернігівщині перейшла до ПЦУ: як пройшло перше богослужіння та в якому стані храм

. ФОТО: Суспільне Чернігів

Через півтора року після рішення піти з підпорядкування УПЦ Московського патріархату та двох судових позовів у Свято-Вознесенській церкві у Корюківці править службу Православна церква України. Ввечері 16 лютого парафіяни зібралися на перше богослужіння разом з новим настоятелем Володимиром Шемендюком. Тепер у Корюківці не лишилося храмів, підпорядкованих УПЦ (МП). В якому стані нині будівля церкви початку ХХ століття.

28 серпня 2022 року на подвір’ї церкви релігійна громада провела збори, де, більшістю голосів прийняла рішення про перехід Свято-Вознесенської церкви до ПЦУ.

Проводити богослужіння в храмі парафіяни ПЦУ не могли, бо колишній настоятель церкви, священник УПЦ Московського патріархату Олександр Дем’яненко відмовився залишати храм. Зі слів Володимира Шемендюка, через це релігійна громада парафії ПЦУ ще влітку 2023 року подала позов до Корюківського районного суду.

"Ми позивалися, іменно наша церковна громада позивалася саме на Олександра Дем'яненка, як на фізичну особу. Чому? Тому що саме він особисто, шляхом маніпуляцій і фізично, не допускав церковну громаду до храму. І я йому надав ксерокопії про те, що храм уже належить православній церкві України. Він подивився ці ксерокопії і сказав, що все одно я нікого не допущу, бо в нас будуть тривати судові процеси", — каже настоятель Свято-Вознесенської церкви ПЦУ Володимир Шемендюк.
Настоятель Свято-Вознесенської церкви ПЦУ Володимир Шемендюк. ФОТО: Суспільне Чернігів

Постанови суду. ФОТО: Суспільне Чернігів

Суд ухвалив рішення на користь громади ПЦУ. Пізніше Олександр Дем’яненко подав скаргу до Чернігівського апеляційного суду, який залишив її без задоволення, а рішення Корюківського районного суду – без змін.

"Рішення апеляційного суду я отримав 16 числа, це в п'ятницю, і потім, уже якраз в п'ятницю, мене запросили прихожани приїхати в Корюківку. Коли ми підійшли, ми визвали поліцію для того, щоб нас ніхто не зміг звинуватити в якомусь безчинстві. Разом з ними, на відеофіксацію, ми підійшли до дверей храму, які були причинені. Коли я спробував відчинити храм, вони відкрилися", — говорить Володимир Шемендюк.

Парафіянка ПЦУ Світлана Гирік каже:

"Як тільки рішення суду вже відбулося, всі дізналися, звісно, ми це сприйняли з радістю, тому що ми чекали".

Парафіянка ПЦУ Світлана Гирік. ФОТО: Суспільне Чернігів

Тепер у Корюківці не лишилося храмів, підпорядкованих УПЦ МП.

Володимир Шемендюк каже: оглядаючи храм, вони помітили відсутність низки ікон.

"Коли ми зайшли в храм, коли ми оглядали, парафіяни звернули увагу на те, що немає ікон, дуже багатьох ікон немає на стінах. Річ у тому, що майже весь храм був, всі стіни, увішаний в образах. Але, на жаль, як зараз ми бачимо, тільки по центру ікони. Більша частина ікон, які представляли матеріальну і духовну цінність, вони, на жаль, зникли".
Ікони в Свято-Вознесенській церкві в Корюківці. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Дивлюсь ікона Божої Казанської матері, була така старовинна, масивна – її нема. Тут також висіла Друга Свята – її нема. І з тої сторони висіли Павло і Петро – їх нема", — розповіла парафіянка ПЦУ Тамара.

Парафіянка ПЦУ Тамара. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зі слів Шемендюка зникли також жертовник, євхаристійний набір, а на престолі та аналої залишили пропалені покривала.

"На престолі таке убоге Євангеліє, маленьке, як молитовничок, і такий дуже-дуже скромний хрест, хоча перед тим було шикарне Євангеліє і шикарний хрест. Храм зовнішньо, він у дуже занедбаному стані".
Хрест, який залишився у Свято-Вознесенській церкві. ФОТО: Суспільне Чернігів

Євангеліє, що залишилося у Свято-Вознесенській церкві. ФОТО: Суспільне Чернігів

Команда Суспільного звернулася по коментар до представника УПЦ Олександра Дем'яненка. Наразі очікуємо його відповідь.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.