До довічного позбавлення волі засудили військового РФ, який розстріляв двох людей на Чернігівщині

. ФОТО: Чернігівська обласна прокуратура

До довічного позбавлення волі засудили російського військового, який незаконно утримував у селі Гайворон трьох цивільних людей, двох з яких розстріляв. Його визнали винним у порушенні законів і звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством (частина 2 статті 28 та 1, 2 частини статті 438 КК України).

Про це повідомляє Чернігівська обласна прокуратура на своїй Facebook-сторінці.

Прокурор у суді довів, що 1 квітня 2022 року обвинувачений спільно з іншими військовослужбовцями Збройних сил Російської Федерації, перебуваючи у селі Гайворон Ніжинського району, помістили до підвального приміщення одного з жилих господарств, яке жодним чином не пристосовано для перебування людей, трьох місцевих жителів, яких утримували протягом декількох годин.

У подальшому російський військовий відпустив найстаршого потерпілого, а двох інших чоловіків розстріляв з автоматичної зброї на території господарства. Від отриманих травм вони померли на місці події.

За даними слідства, розстріляв людей військовослужбовець 21-ї окремої мотострілецької бригади військової частини № 12128 Збройних сил РФ 1 квітня 2022 року. Один з вбитих – учасник АТО, інший – місцевий мисливець.

Спеціальне досудове розслідування кримінального провадження здійснювали слідчі Ніжинського районного відділу поліції.

Наразі вирок не набрав законної сили.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.