На Чернігівщині поховали шістьох бійців, які загинули на Донеччині та Запоріжжі

. ФОТО: Gettyimages (ілюстративне)

На Чернігівщині попрощалися з шістьма бійцями: Олексієм Шащуком, Вадимом Сергійком, Ігорем Мокрим, Русланом Якушевичом, Володимиром Рижковим та Артуром Котовичом. Вони загинули при виконанні бойових завдань на Донеччині та Запоріжжі.

Про це повідомили в Чернігівському обласному ТЦК та СП.

Солдат Олексій Шащук народився 23 лютого 2003 року. З 2014-го проживав у селі Прачі Борзнянської громади. Закінчив 9 класів місцевої школи. Навчався на слюсара та електрозварювальника в Ніжинському професійному аграрному ліцеї. Його закінчив у 2021 році.

У липні 2023 року долучився до лав ЗС України. Службу ніс у складі одного з підрозділів військової частини А4626, був на посаді стрільця-снайпера.

Загинув 24 вересня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині, внаслідок ворожого обстрілу.

Попрощалися з воїном та поховали його на кладовищі села Прачі Борзнянської громади.

Солдат Олексій Шащук. ФОТО: Чернігівський обласний ТЦК та СП

Солдат Вадим Сергійко народився 26 січня 1986 року у Сновську. Закінчив у 2003 році Щорську районну гімназію, потім навчався у місцевому ПТУ №7 за спеціальністю "Бухгалтер".

Вищу освіту отримав у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого. Працював тренером-викладачем з вільної боротьби Щорської ДЮСШ "Колос" та в органах внутрішніх справ України.

У 2020 році обраний депутатом Сновської міської ради від політичної партії "Рідний дім". Вадим увійшов до складу постійної комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи.

До 24-го лютого 2022 року працював помічником приватного нотаріуса у Сновську. У квітні 2022 року долучився до ЗСУ. З травня 2023 року ніс службу у складі одного з підрозділів військової частини А0693.

Загинув 23 вересня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині. Попрощалися з воїном та поховали його на кладовищі малої батьківщини.

Солдат Вадим Сергійко. ФОТО: Чернігівський обласний ТЦК та СП

Солдат Ігор Мокрий народився 9 грудня 1986 в Носівці. Там і здобув загальну середню освіту, далі продовжив навчання в Києві. Там і проживав разом із дружиною.

У липні 2023 року став до лав ЗС України. Після проходження військових навчань розпочав службу у складі одного з підрозділів військової частини А0222.

Загинув 22 вересня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині внаслідок ворожого мінометно-артилерійського обстрілу.

Попрощалися з воїном та поховали його на кладовищі в Носівці.

Солдат Ігор Мокрий. ФОТО: Чернігівський ТЦК та СП

Старший солдат Руслан Якушевич народився 23 вересня 1992 року в Носівці. Навчався у місцевій школі. Далі продовжив навчання в ліцеї залізничного транспорту.

До ЗСУ долучився у червні 2023 року. Спочатку пройшов військові навчання в Україні, потім проходив підготовку у Польщі.

Службу ніс у складі одного з підрозділів військової частини А0224, був старшим стрільцем десантно-штурмового відділення.

Загинув 22 вересня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині. Попрощалися з воїном та поховали його на кладовищі в Носівці.

Старший солдат Руслан Якушевич. ФОТО: Чернігівський обласний ТЦК та СП

Солдат Володимир Рижков народився 17 вересня 1972 року у селі Галиця Ніжинського району. У 1990 році закінчив місцеву школу. Опанував професію токаря.

Строкову військову службу проходив у Німецькій Демократичній Республіці у десантних військах — був механіком-водієм БМП.

Демобілізувавшись, повернувся на завод на попереднє місце роботи. З часом служив у правоохоронних органах поліції в Києві.

У червні 2022 року долучився до лав ЗСУ. Був у складі одного з підрозділів військової частини А5712.

Загинув 18 вересня 2023 року під час виконання бойового завдання на Запоріжжі. Попрощалися з воїном та поховали його у Ніжині.

Солдат Володимир Рижков. ФОТО: Чернігівський обласний ТЦК та СП

Солдат Артур Котович народився 31 жовтня 1992 року в Одесі. В дитинстві сімʼя переїхала до Прилук. Тут закінчив місцеву школу. Після закінчення школи вступив до Прилуцького гідротехнікуму на спеціальність "Електрифікація". Навчання продовжив у Рівненському університеті водного господарства та природокористування.

Працював в Прилуцькому РЕМ, тютюновій компанії та ТОВ "Алітоні". Наступного дня, після початку повномасштабного вторгнення, самостійно пішов до місцевого територіального центру комплектування та соціальної підтримки і записався добровольцем до ЗСУ.

Проходив військову підготовку в одній з країн Прибалтики, після чого приєднався до одного з підрозділів військової частини А4712, був на стрільцем-снайпером механізованого відділення.

Солдат Артур Котович. ФОТО: Чернігівський обласний ТЦК та СП

Загинув 6 липня 2023 року під час ворожого артилерійського обстрілу на Запорізькому напрямку.

Попрощалися з воїном та поховали його у Прилуках.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.