У Чернігові тестують станцію очищення та пакетування води. Спецобладнання польського виробництва працівники КП "Чернігівводоканал" закупили за чотири з половиною мільйони гривень з міського бюджету. Поки станція не працює, зараз її запускають в тестовому режимі, щоб перевірити механізм роботи та дослідити якість води. Пакетовану воду у Чернігові планують роздавати людям під час відключень водопостачання.
Начальник служби насосних станцій КП "Чернігівводоканал" Олександр Мещеряков розповів, що перед пакуванням воду очищають. В пакувальній станції установлений механічний фільтр 0,5 мікрона, який очищає воду, а також ультрафіолетова лампа.
Далі питна вода йде у літрові пакети та виходить зі спеціального відсіку.
"Пакувальна станція може виготовляти від тисячі двісті до тисячі п’ятсот пакетів за годину", — каже Мещеряков.
Зараз воду пакують в прозору плівку. Надалі її планують зробити темного кольору аби убезпечити від потрапляння прямих сонячних променів, які можуть негативно вплинути на якість води, каже Олександр Мещеряков.
"Зараз ми підбираємо плівку для води. Там буде встановлена наша емблема водоканалу, а також буде дата виготовлення цієї води з усіма сертифікатами якості".
Наразі станція працює в тільки в тестовому режимі, працівники водоканалу запускають її, щоб перевірити механізм роботи та досліджувати якість та терміни можливого зберігання води.
"Виробник зазначає, що пів року може зберігатися вода. Ми це перевіримо, дослідимо і з’ясуємо скільки ця вода може реально зберігатися. Лабораторія буде кожен день брати по пакету води і досліджувати її якість. Я думаю що у мешканців міста Чернігів буде тільки якісна вода", — каже начальник водопровідних мереж КП “Чернігівводоканал” Ігор Грищенко.
Чоловік додає, пакетовану воду планують роздавати містянам у випадку відключення водопостачання.
"Ми можемо в легковий автомобіль завантажити декілька пакетів відносно від кількості людей і відвезти людям. Тут не обов’язково вже водовозку використовувати. Водовозка — це вже великі автомобілі, у них багато споживання газу чи палива і вартість велика. А тут люди самі можуть прийти і отримати ці пакети".
Дивіться у сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.