У Чернігові можуть з'явитися чотири кілометри велосмуг

. ФОТО: Getty Images (ілюстративне)

Чотири кілометри велосмуг на чернігівських дорогах можуть з’явитися вже цієї весни. Про це розповів голова громадської організації “Еко місто” Сергій Безбородько. В рамках ініціативи “Go bike Chernihiv”, окрім велопарковок, за стратегією розвитку велоруху, на проїжджих частинах вулиць Київська, Гетьмана Полуботка, Шевченка та Єлецька відокремлять розміткою велосмуги.

"Наша була ідея — поєднати наявні веломаршрути вузлами, там, де є в нас пробіли між реалізованими велодоріжками, ми хотіли велосмугами. Тобто, лише фарбою їх поєднати, для того, щоб у велосипедистів з’явилися безперервні маршрути безпечні. Велосмуги це крайня смуга для руху в межах автомобільної дороги. Згідно з новими правилами ДБН, велосмуги можна реалізовувати майже на всіх міських вулицях, навіть магістральних", — говорить голова ГО “Еко місто” Сергій Безбородько.

За його словами, ініціативу створення велосмуг підтримала й міська рада. Зараз проєкт на погоджені управлінням ЖКГ.

"Далі за процедурою має бути погодження з поліцією, після поліції має бути погодження з комісією безпеки дорожнього руху, якої ми є учасниками. І далі вже реалізація. Тобто, управління ЖКГ після затвердження цих всіх проєктів, коли весною або восени відновлюється дорожня розмітка фарбою, просто вже буде підрядна організація відновлювати її з урахуванням велосмуг".

Читайте також

У Чернігові встановлять 80 велопарковок

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.