41 дитинча народилося у Менському зоопарку за період карантину

. оригінал

41-не дитинча народилося у Менському зоопарку за період карантину. Найбільше розмножувалися птахи та копитні. Як звикають до нових умов малюки, та як почуваються мешканці зоопарку в тиші, без відвідувачів читайте далі.

Під час карантину у Менському зоопарку бейбі-бум. Тут майже за три тижні народилося 41-не маля.

Це дитинча зебу, йому 2 місяці. Дівчинка, яку назвали Любавою, народилась на день закоханих, 14 лютого. Після народження вона ще пристосовується до умов та набирається сил біля мами. А вже через декілька днів її готують випустити до загально загону до родичів. Тепер родина зебу розширилася до чотирьох особин.

«Життя у зоопарку продовжується. Народилися і муфлончики, і вівці сканійські, віслюки. І ще чекаємо на поповнення інших багатьох тварин. Гризуніів у нас теж двоє маленьких з’явилося», - розповідає директор Менського зоопарку Зинаїда Максименко.

Найбільше поповнення, каже Зинаїда Максименко, за цей час відбулося у птахів. Павичі, лебеді, декоративні курочки та багато інших. Всього вилупилося 25 пташенят. Через теплу погоду, каже директорка, птахи почали виводися раніше.

«У нас зараз збільшилася народжуваність у птахів, у відділі птахів. Можливо, це пов’язано з природними кліматичними умовами, тому що зараз теплі такі дні і раніше розпочалася весна. Тому, у нас з птахами, ми отримали їх раніше ніж зазвичай. Ми отримували їх десь в кінці квітня, в кінці травня, зараз ми раніше отримали приплід по птахах», - каже Зинаїда Максименко.

Левам розширили територію. Молоде покоління підросло, тому їх відселили в сусідній вольєр. Тепер Барон разом з двома сестрами живуть окремо від батьків. Під час карантину вольєри тварин обробляють дезінфікуючими засобами, каже заступник директора Валерій Кравцов. У відділі приматів ввели посилений режим обробки кліток та приміщення. Всього там 7 мавп. Для них розробили спеціальний вітамінізований раціон.

«В часи карантину, це у нас самий відповідальний відділ, бо примати вони співродичі людини. Перед початком роботи, перевіряється працівник, який сюди заходить, температурний режим і масочний режим, і дезінфікуючий всі засоби в наявності».

«Металеві частини в основному ми дезінфікуємо спиртовими засобами, а підлога стіни, хлорний розчин на основі білизни, це все обробляється, три рази на добу за зміну, цього повністю достатньо для того щоб забезпечити безпеку підопічних», - каже заступник директора Менського зоопарку Валерій Кравцов.

Зараз у зоопарку мешкає 1 200 тварин. За словами Валерія Кравцова, тварини сумують, бо вони звикли до відвідувачів. Тому в основному зараз відпочивають.

«Ви відвідали наш зоологічний парк і ви побачили сумні очі наших звірів. Ви бачите, що сьогодні не веселий зоопарк, немає дитячого сміху, немає відвідувачів. А коли приходить відвідувач він його чекає так як кожен із нас чекає гостя. Приходить гість він там може десь там трошечки побалувати його і звір він чекає, він жде, підходить до вольєра, підходить до загорожі і вдивляється в очі, бо ваші очі нові для нього. Так він чекає на кожного відвідувача, це природа».

Валерій Кравцов каже, гроші на утримання тварин їм виділяють. Однак через відсутність відвідувачів зоопарк втрачає щомісяця майже 100 тисяч гривень.