Звільнені села біля Чернігова: розбиті будинки та могили з невідомими солдатами

.

Розтрощені до фундаменту будинки, спалені автівки та могили невідомим солдатам, загиблим у боях, – у мережі почали з’являтися перші кадри звільнених від російських військових сіл довкола Чернігова.

Будинки без вікон та з величезними дірами від снарядів, замість окремих – купа будівельного сміття. Такий вигляд має село Киїнка, що розташоване на південний схід у передмісті Чернігова. У перші тижні війни по ній гатили важкою вогнеметною технікою.

Киїнка після звільнення від російських військ.

Киїнка після звільнення від російських військ.

На відео з села Новоселівка, що у кількох кілометрах на північний захід від обласного центру, неможливо розрізнити двори, де раніше стояли будинки. Серед суцільної руїни подекуди видніються окремі стіни чи коробки будівель без стріхи. Спалені автівки зрешечені уламками.

Новоселівка після звільнення від російських військ.

Новоселівка після звільнення від російських військ.

На околиці одного із сіл поблизу Чернігова, у лісосзмузі серед повалених снарядами дерев, військові знайшли могилу з українськими солдатами, один із них похований як невідомий.

Могила з українськими солдатами, один з яких похований як невідомий.

Нагадаємо, 31 березня ОК "Північ" повідомило про звільнення двох сіл, 1 квітня у Генштабі показали більш широкий список звільнених населених пунктів.

"Найбільше постраждали села [...] біля міста Чернігова, де вони (російські військові, - ред.) розміщували свою техніку. Там ситуація критична, села розбиті. Зараз ми доїжджаємо до них, довозимо гумдопомогу", - повідомив в етері телемарофону голова ОВА В'ячеслав Чаус.

2 березня гуманітарну допомогу доставили в с. Іванівка, с. Ягідне та Шестовиці. Останню російські війська зайняли фактично у перші ж дні вторгнення. Тікаючи звідти російська армія підірвала за собою міст.

Міст у с. Шестовиця після звільнення від російських військ.

Роздача гуманітарної допомоги у звільненій Шестовиці.

Відходячи, російські військові лишили по собі розтяжки та міни, за даними МВС мінували навіть трупи. Наразі ЗСУ проводить зачистки та розмінування звільнених сіл. У Міністерстві внутрішніх справ просять громадян дочекатися офіційного повідомлення від влади, перш ніж повертатися додому.

Читайте також:

Коригував ворожий вогонь та "здавав" місцевих: Чернігівські поліцейські затримали росіянина