Перейти до основного змісту

Засудили чернігівку, що залучила жінку з інвалідністю укласти фіктивний шлюб, аби військовозобов'язаний виїхав за кордон

У Чернігові засудили жінку, яка допомогла чоловіку призовного віку незаконно виїхати за кордон. Як ідеться у вироку суду, вона посприяла, щоб військовозобов'язаний уклав фіктивний шлюб із жінкою, яка мала інвалідність.

Про це йдеться у вироку Новозаводського районного суду від 12 травня.

У матеріалах справи вказано, що військовозобов'язаний чоловік захотів фіктивно одружився з жінкою, яка має інвалідність, щоб виїхати за кордон під виглядом її супроводу. Про свій план він повідомив спільниці.

Далі засуджена запропонувала жінці з інвалідністю, яка була у скрутному матеріальному становищі через вартісне лікування та мала борги, укласти фіктивний шлюб за винагороду в 1000 доларів.

Шлюб був зареєстрований 21 липня 2023 року.

26 липня 2023 року військовозобов'язаний виїхав до Польщі, як особа, що супроводжує дружину з інвалідністю. Цього ж дня жінка самостійно повернулася назад.

Засуджена в судовому засіданні визнала свою вину та просила суворо не карати.

Потерпіла жінка в суді сказала, що має другу групу інвалідності. У зв'язку з хворобою потребує знеболювальних ліків, які потрібно приймати кожного дня. Також є одинокою матір'ю. Із доходу в неї тільки пенсія.

"Знаючи про скрутне матеріальне становище та стан здоров`я, запропоновували за гроші укласти шлюб з військовозобов'язаним, щоб він зміг виїхати за кордон. Оформили документи, закордонний паспорт, після перетину кордону повернулась в Україну", — сказала потерпіла.

Жінку засудили за частиною 1 статті 149 (Торгівля людьми) та частиною 2 статті 332 КК України (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Їй призначили покарання у вигляді пробаційного нагляду на три роки шість місяців із позбавленням права обіймати посади в Державній прикордонній службі України на три роки.

Тепер вона має періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, не виїжджати за межі України та повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Запобіжний захід засудженій до вступу вироку в законну силу залишили без змін —домашній арешт з 22:00 до 06:00.

На вирок може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів із дня його проголошення.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня
Вибір редакції