Черкащина отримала три тисячі доз дитячої вакцини у межах гуманітарної допомоги від UNICE. Нею дітей вакцинуватимуть від дифтерії, правця, кашлюку, гепатиту B та гемофільної інфекції.
Безоплатно вакцинувати дитину можна буде після звернення до сімейного лікаря, розповіла Суспільному завідувачка відділу імунопрофілактики центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Гололобова.
Мати шестимісячного Дем’яна Світлана Загородня розповіла: зробила синові всі необхідні щеплення у перші пів року його життя, як рекомендував сімейний лікар. Нині ж роблять повторні — від кашлюку, правця, дифтерії та гепатиту B.
"Звісно, я хвилююсь, щоб у дитини не було реакції. Я розумію, що може бути якась місцева реакція, наприклад, почервоніння або температура, яка довго тримається. Читала, що може бути, педіатр теж розповідає", — зазначила Світлана.
Аби зменшити кількість ін’єкцій, придбала комбіновану вакцину, чекати на розподіл гуманітарної не стала. У її складі — компоненти від тих хвороб, щеплення від яких уже зробили.
"Я вважаю, що краще зробити один укол, щоб дитинці менше боліло. Йому ж неприємно, а так всього один укольчик і все", — пояснила пані Світлана.
Однією ін’єкцією комбінованої вакцини щеплюють від кількох захворювань, пояснила медсестра Анна Колісник:
"У шість місяців має бути крапельна ОПВ, якщо Hib уже зроблений, то ПЕНТА-Hib робити не можна. Також робимо АКДП і гепатит".
За словами завідувачки відділу профілактичних щеплень п'ятого міського центру первинної медико-санітарної допомоги Інни Кімлик, від десяти інфекційних хвороб дітей щеплюють безоплатно. Це можуть бути вакцини, які придбала держава або ті, що отримані як гуманітарна допомога:
"Науковці працюють над тим, щоб діткам було не боляче і комфортно. Дитина повинна отримати щеплення проти кашлюку, дифтерії і правцю — це комбінована вакцина, одне щеплення, інактивована поліомієлітна вакцина — друге щеплення, гепатит B — третє щеплення і четверте — від гемофільної інфекції".
У березні Черкащина отримала від UNICEF три тисячі доз комбінованої вакцини, розповіла завідувачка відділу імунопрофілактики центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Гололобова:
"Це цільноклітинна вакцина від кашлюка, дифтерії, правцю, Hib-інфекції та вірусного гепатиту В. Перебіг цих захворювань дуже тяжкий, дуже великий відсоток летальних випадків серед дітей. Є й інші вакцини, інших виробників, саме з таким складом, але в них кашлюковий елемент целюлярний і це в основному вакцини європейських виробників. Їх не закуповує держава і їх не надають безоплатно".
Нині лікарі продовжують щеплювати дітей вакциною з попередніх надходжень, нинішню ж партію центр контролю та профілактики хвороб розподілить між медичними закладами області протягом тижня, додала фахівчиня.