Перейти до основного змісту

"Майже вдесятеро більше, ніж торік": за три місяці на Черкащині зафіксували 672 пожежі в екосистемах

Ексклюзивно
Пожежа. ДСНС Черкащини

За перші три місяці 2025 року на території Черкащини зафіксували 672 пожежі в природних екосистемах. Це майже вдесятеро більше, ніж за аналогічний період 2024 року, коли таких випадків було 67.

Про це під час брифінгу розповіла речниця Головного управління Держслужби із надзвичайних ситуацій області Юлія Норовкова, повідомила кореспондентка Суспільного Анастасія Столбова.

За словами Норовкової, найбільше пожеж зареєстрували Черкаському районі — 236 випадків. У Звенигородському сталися 180 пожеж у екосистемах, у Золотоніському — 136, в Уманському — 120. Всього згоріло близько 300 гектарів сухої рослинності.

Речниця додала, що основними причинами займання залишаються недбалість людей та умисний підпал сухої рослинності.

"Попри активну роботу рятувальників та екоінспекції, ситуація залишається вкрай напруженою. За ці три місяці співробітники ДСНС та правоохоронці склали 69 протоколів за статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення — порушення вимог пожежної безпеки в лісах. Для порівняння, за весь 2024 рік таких протоколів було всього п'ять. Це свідчить про значне посилення контролю та відповідальності за випалювання сухої рослинності", — розповіла вона.

При цьому Юлія Норовкова нагадала, що порушники можуть бути притягнуті не лише до адміністративної, а й до кримінальної відповідальності — у випадках, коли пожежі завдають значних збитків або загрожують життю людей.

"Закликаємо дотримуватися правил пожежної безпеки. Не паліть сухостій, не розпалюйте вогонь у лісах та на відкритих територіях. У разі виявлення займання негайно повідомляйте за номером 101. ДСНС Черкащини працює у посиленому режимі", — додала вона.

Речниця додала, що підпал сухостою карається штрафами:

"За підпал сухостою передбачені штрафи від трьох тисяч шістдесят до шести тисяч ста двадцяти гривень. Якщо ж такі дії призведуть до масштабних наслідків — винних притягують до кримінальної відповідальності", — розповіла Юлія Норовкова.

За спалювання сухостою на території об'єктів природно-заповідного фонду, доведеться сплатити від 12 240 до 30 600 гривень. Також окремо передбачений штраф за знищення або пошкодження лісу — до 15 300 гривень, а для посадовців — удвічі більше, пояснила речниця.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції