На території Канівської громади на Черкащині з 7 березня запровадили карантинні обмеження через випадок сказу у дикої тварини.
Про це у фейсбуці 11 лютого повідомила пресслужба Канівської міської ради.
У повідомленні йдеться, що за словами заступника начальника відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Анатолія Баландюка, на території тергромади фахівці зафіксували підтверджений випадок захворювання на сказ дикої тварини, а саме лисиці.
"Члени комісії вирішили з 7 березня ввести на території Канівської громади карантинні обмеження та провести ветеринарно-санітарні заходи, затверджені «Комплексним планом заходів щодо локалізації і ліквідації вогнища захворювання серед тварин на сказ на території Канівської міської територіальної громади та профілактики захворювання в загрозливій зоні»".
Як розповіла Суспільному прессекретарка Головного управління Держпродспоживслужби області Альона Притула, 6 березня на територію одного з підприємств у місті Канів забігла лисиця, яка проявляла агресію та напала на людей, вкусивши одного з присутніх. Тварина загинула.
"За результатами лабораторних досліджень, проведених Черкаською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, у лисиці підтверджено сказ", — додала прессекретарка.
Відтак після засідання комісії у територіальній громаді запровадили карантинні обмеження, розповіли в Канівській міськраді.
Карантинні обмеження передбачають щеплення проти сказу всіх тварин у загрозливій зоні, розповів Суспільному начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області Юрій Квас. З його слів, сказ є небезпечною хворобою, яка без належної медичної допомоги є смертельною для людини:
"Якщо людина має укус і не отримає антирабічну вакцину, то вона помре. Для домашніх тварин притаманна буйна форма цієї хвороби. Вони нападають на людей, можуть їсти неїстівні предмети, у них розвивається слинотеча, вони не можуть їсти і пити. Щодо диких тварин — вони у разі інфікування можуть підходити близько до людей, що їм не властиво, і нападати".
За словами пана Юрія, більше хворіють домашні тварини.
"Зазвичай навесні, коли діють виїзні вакцинації, люди не дуже охоче приводять своїх тварин. Однак такі заходи проходять постійно і щепити тварину можна безоплатно, на відміну від приватних клінік. Роблять це по всій області, оголошує про такі виїзні кампанії місцева влада ", — додав він.
З його слів, за 2024 рік щепили 98 тисяч собак, понад 84 тисячі котів та понад три тисячі сільськогосподарських тварин.
Нагадаємо, на Черкащині станом на 7 березня 2025 року четверо людей отримують лікування через зафіксовані випадки сказу у домашніх тварин. Протягом минулого тижня у Чигиринському районі на території двох громад, що межують між собою в селах Медведівка, Красносілля та хуторі Буда, зафіксували три лабораторно підтверджених випадки сказу у двох домашніх тварин — котів та однієї лисиці, яку знайшли мертвою на території домоволодіння. Медики контролюють стан тих, хто міг контактувати з хворою твариною, розповів Суспільному головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.
Випадок сказу в собаки підтвердили у Смілі. 4 лютого жителька Сміли привела домашню собаку до ветеринарної клініки для стерилізації. 6 лютого собака вкусив власницю за руку, а 10 лютого — тварина померла.
На Черкащині упродовж 2024 року зареєстрували 94 випадки сказу серед тварин. Станом на лютий 2025 їх зафіксували дев'ять, розповів директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної військової адміністрації Роман Косенко.