Із 1 березня на Черкащині можуть припинити роботу заправки, оскільки тоді набуває чинності наказ №601 Міністерства фінансів, за яким підприємці мають використовувати реєстратори розрахункових операцій, що формують фіскальні чеки за новою формою.
Але оновити їх не можуть, оскільки профільне міністерство разом з Нацбанком не затвердили протокол передання відповідної інформації до Державної податкової служби, пояснила Суспільному членкиня комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної ради України Ніна Южаніна.
Свою автівку водійка Лілія Байда заправляє бензином А-95 кілька разів на тиждень. Додала: з її темпом життя без коліс ніяк.
"Коли до повного, коли за потребою заправляю. Якщо десь до батьків їду, які живуть далеко від Черкас, то звичайно треба заправляти до повного".
У те, що з 1 березня заправні станції можуть зупинитися не вірить. Цього не допустять ні власники АЗС, ні самі посадовці, вважає водійка:
"Їм же самим треба заправляти авто".
Не вірить, що українських водіїв залишать без пального й директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.
"Це не якась там епохальна реформа. Там чеки будуть більш інформативні, додається декілька нових стрічок, дещо зникне, але це не є чимось надто важливим. Я думаю, що це просто непорозуміння. Мінфін швидко вирішить, а спекулювати на тому, що зараз все зупиниться, особливо АЗС. Мені здається, що це дуже зайва інформація, особливо, коли зараз нам не до оцих вкидів і зайвих хвилювань".
Зміни в податковій звітності передбачені 601 наказом Міністерства фінансів. Відповідно до нього, з 1 березня підприємці мають звітувати до податкової з урахуванням нової форми фіскальних чеків, розповіла в етері Суспільної студії членкиня Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна. Але через те, що механізм такої звітності досі не унормований, вони мають або закриватися, або сплачувати штрафи. Єдиний вихід — відтермінування дії документу хоча б на пів року.
"Штрафи встановлені законом, для того, щоб їх змінити, відтермінувати — потрібно внести зміни через зал Верховної ради. Це друге й третє читання, тому найшвидший шлях, це Мінфіну внести зміни до наказу, коли набуває чинності. Ми це вже робили, коли відтермінували з 1 січня до 1 березня, тепер треба відтермінувати на більш тривалий строк, щоб зробити оновлення всіх апаратних РРО, а це 250 тисяч. Нам потрібен час, щоб провести всі процедури. І потім працювати через звичайні апаратні РРО".
Оновлення податкового законодавства — потрібне, вважає фахівець з податкової політики та експерт економічної експертної платформи Мирослав Лаба. Пояснив, що деякі норми запровадили тридцять років тому.
"Держава встановлює вимоги фіскалізації, що на АЗС можуть бути спеціальні касові апарати. Я думаю, колапсу не буде, оскільки це питання набрало резонансу в суспільстві. Не буде, бо Мінфін і податкова зробить все, що від них залежати, аби уникнути цього колапсу 1 березня".
Аби з'ясувати, чи планує міністерство фінансів відтермінувати дію наказу, ми надіслали відповідний інформаційний запит. А думку представників керівництва автозаправки намагалися дізнатись особисто.
Прокоментувати, як далі працюватимуть керівниця однієї із автозаправних станцій відмовилась. Пояснивши, що інформацію про ймовірну зупинку АЗС з 1 березня сама дізналася з соцмереж.
Свою думку з цього приводу висловив працівник АЗС Сергій Шокур.
"Законодавство міняється постійно, але ми йдемо в ногу з часом. І всі ці нормативи, які держава від нас потребує, ми всі виконуємо. Тому я думаю, що наша заправка не зачиниться".