На Черкащині вранці 13 лютого спостерігали густий туман. Водночас люди скаржаться на запах диму.
На те, що у повітрі накопичуються шкідливі домішки, впливає антициклон, розповів Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
Черкащанка Лілія на роботу їхала автівкою.
"Туман був дуже густий, видимість погана, тому їхала обережно. Неприємний запах відчула одразу. Пишуть, що рівень забруднення повітря підвищений", — розповіла вона.
Містянка Інна розповіла, що відчула погіршення самопочуття:
"Тільки з дому вийшла, прямо немає чим дихати. Пожалкувала, що не взяла захисну маску. У квартирі теж відчувалося, коли вікно відчинила, аби провітрити. Сподіваюся, погода зміниться і стане легше".
Накопиченню забруднювальних речовин у повітрі сприяли відсутність вітру та густий туман, зазначив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
"У Черкасах спостерігався димовий смог та відчувався запах диму. Як відомо, краплі туману поглинають домішки, причому не тільки близько біля землі, а й у шарах повітря, які розташовані вище. Саме вони є найбільш забрудненими", — пояснив він.
"Внаслідок цього концентрація домішок сильно збільшується в шарі туману і зменшується над ним. Розчинення оксидів азоту призводить до утворення азотистої та азотної кислот. Так утворюються кислотні опади".
За словами синоптика, 13 лютого станом на п'яту годину ранку на Черкащині фіксували 11-12 градусів, у Смілі — мінус 13.
Упродовж дня атмосферний тиск падатиме, відносна вологість повітря істотно не зміниться, додав він. Температура по області буде від 4º морозу до 1º тепла, у Черкасах 0-2º морозу.
Нагадаємо, у коментарі Суспільному лікар відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Черепанов розповів, що забруднене повітря може викликати різні проблеми зі здоров'ям.
"Забруднене атмосферне повітря може впливати на серцево-судинні захворювання, такі як ішемічна хвороба серця та інсульт, а також на респіраторні захворювання — інфекції нижніх дихальних шляхів, хронічну обструктивну хворобу легень, рак трахеї, бронхів і легень. Крім того, в групі ризику — люди з цукровим діабетом другого типу", — зазначив медик.
Люди, які живуть у містах із високою концентрацією забруднення, мають більш як удвічі вищий ризик розвитку інсульту чи хронічного обструктивного захворювання легень.
У разі погіршення ситуації зі станом атмосферного повітря фахівець радить:
- зачинити двері та вікна;
- обмежити перебування на вулиці та особливо фізичні навантаження на відкритому повітрі;
- пити багато води;
- якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум;
- робити часте вологе прибирання у приміщеннях.