На сесії Черкаської міської ради 4 лютого депутати ухвалили Програму соціально-економічного розвитку, скасували виплати породіллям та не підтримали петицію щодо заборони забудови Замкового узвозу. На засідання зібралися 33 обранці.
На Програму соціально-економічного розвитку міста спрямували 1 мільярд 100 тисяч гривень, розповів Суспільному секретар міськради Юрій Тренкін.
На сесію місцевий житель Даніїл Владимиров прийшов із плакатом. На ньому напис: "Ні — мурашникам в історичному центрі Черкас". Даніїл живе поблизу Замкового узвозу й щодня спостерігає як руйнують історичне місце:
"Це візитівка Черкас. Як ви бачите, він перекриє сквер Богдана Хмельницького, що теж по суті вб’є цей парк і тому це не добре".
На сесії розглянули петицію щодо зупинення будівництва під Замковою горою. Її 17 грудня 2024 року зареєстрував громадський діяч Денис Гайда. Вона набрала 776 голосів з п’ятисот необхідних. Серед основних вимог Денис називає чотири:
"Скасувати містобудівні умови видані Департаментом архітектури та містобудування Черкаської міської ради. Розірвати договір оренди на цю ділянку. Скасувати зміни внесені до генерального плану міста у 2021 році, які дозволяють багатоквартирну забудову на землі рекреаційного призначення. Провести конкурс ідей та проєктів для майбутнього цієї ділянки".
Додав, що будівництво розпочалося без громадських слухань та є загроза, що містяни втратять ділянку:
"Нам обіцяли проведення громадських слухань і загалом обговорення проєкту перед тим як починати там щось будувати. Тому ця петиція — реакція є на те що в один момент ми просто побачили на паркані паспорт об’єкта і дізнались, що міська рада видала містобудівні умови на зведення трансформаторної підстанції. Це велика загроза того що ми можемо втратити велику ділянку під сквером Богдана Хмельницького в центрі міста яка наразі належить громаді і вона буде просто приватною у забудовника".
Перед голосуванням, питання обговорювали депутати. Висловився депутат від партії "Голос" Сергій Шмиголь:
"Є історичні докази, свідчення, що говорять про те, що саме звідти почалися Черкаси. І саме там є наш центр. Забудовувати подібну земельну ділянку, забудовувати цей ареал є елементарною неповагою до самих себе".
Думку висловив депутат від партії "Черкащани" Нарек Казарян:
"Місто будується і воно радує око, так є певні нюанси, різні бачення саме по цій території, але завжди є вихід. Цей вихід можна знаходити під час консенсусу і діалогу, а можна його не шукати і заробляти деяким людям собі політичні бали".
Депутат від партії "Європейська солідарність" Сергій Кудактін додав:
"Я не всі позиції комітету захисту замкового узвозу розділяю, наприклад, реставрацію Будинку з грифонами я не вважаю таким злом, як його нам малюють. Той проєкт забудови який є, і чому я виступаю проти, — він уб’є один з двох оглядових майданчиків міста Черкаси. Я проти маніпуляцій коли кажуть, що воно не закриє вид на Дніпро. Воно не закриє попід дахом цих будівель, але закриє вид на Долину троянд, дерева. За забудову замкового ми звичайно проти".
Опісля свою думку висловив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко:
"Не йде забудова Замкового узвозу, сьогодні йде реставрація, реконструкція приватного Будинку з грифонами. Друзі, ну це що просто так — прийти забрати? Ну як це так можна, коли почнеться там будівництво, то тоді будемо дискутувати, в мене є з забудовником чіткий дедлайн, що восени мають здати відреставрований Будинок з грифонами. Коли вони здають — подивимось і будемо дискутувати. От така моя позиція. Сьогодні немає напруги по всій Митниці ця трансформаторна станція буде забезпечувати в тому числі жителів навколишніх будинків".
Петицію щодо зупинення будівництва не підтримали: "за" висловилися 12 обранців. Секретар міської ради Юрій Тренкін пояснив:
"Ми не можемо своїм рішенням забрати, припинити і так далі. Тому дана петиція є юридично нікчемною і жодних наслідків прийняття, або не прийняття цієї петиції не несе".
Ухвалили під час сесій Програму соціально-економічного розвитку міста: її сума 1 мільярд 100 тисяч гривень, зазначив секретар міськради Юрій Тренкін.
"Це дуже важливий документ, бо він містить у собі капітальні видатки які буде здійснювати черкаська міська рада в 2025 році. Серед основних направлень — це підтримка ЗСУ — понад 300 мільйонів гривень, це підтримка медичної галузі. Також видатки містять поліпшення умов в освітніх закладах, в закладах охорони здоров’я".
Також депутати ухвалили рішення скасувати одноразові виплати породіллям, які раніше надавало місто. Сума допомоги становила 25 тисяч гривень, зазначила директорка департаменту соцполітики Юлія Ніконенко.
"Грошова допомога сім’ям, в яких народилися діти з 1 січня 2023 виплачується сім’ям діти в яких народилися до 31 грудня 2024. У нас в кожній програмі діє така норма, що видатки на реалізацію заходів програм плануються в обсягах можливостей міського бюджету, сьогодні він спрямовує кошти більшою мірою на ЗСУ".