Житель Сміли Роман Тютюнник посеред ночі кинувся на допомогу сусідам, будинок яких охопило полум'ям. Чоловік допоміг їм вийти з охопленої полумʼям хати та прихистив у себе, поки рятувальники гасили пожежу.
Нині, розповів Суспільному Роман Тютюнник, номінують на Всеукраїнську акцію "Герой-рятувальник року", лауреатів якої нагороджують відзнакою за порятунок людей.
Посеред ночі 20 січня Роман Тютюнник вийшов на вулицю й побачив як палає будинок сусідів.
"Я зразу побіг до свого гаража, взяв вогнегасник й направився до будівлі, де відбувається пожежа, почав гучно кричати, будити господарів і почав гасити пожежу".
Через декілька хвилин до гасіння оселі долучився її власник, розповів пан Роман.
"Допомагав мені бити вікна у своїй будівлі, бо в сусідній кімнаті була жінка. Чули її голос, але не могли потрапити туди, бо було дуже багато їдкого диму".
Зрештою, жінку, яка опинилась в пастці вогню, Роман та власник оселі врятували через вікно.
"Далі я відвів їх до свого будинку, ми чекали швидку і пожежну допомоги. Ми не можемо стояти осторонь, треба діяти миттєво і на свій розсуд, бо немає часу, щоб сильно вагатися в таких питаннях", — розповів Роман.
Нині про пожежу нагадують обвуглені стіни, розбите скло та запах гару, що досі відчувається в повітрі, розповів власник оселі Леон Камалян. За його словами, будівля загорілась через займання зарядного пристрою для телефону.
"Заряджався телефон, з нього все й почалось. Чи лопнула зарядка, чи взагалі сталось замикання".
В ту ніч Леона розбудила дружина, яка кричала у сусідній кімнаті:
"Вона кричить: «Льова, вставай, будинок горить». Я швидко вискочив, бо повітря мені не вистачало і було дуже жарко. Я дивлюсь — Рома вже водою все поливає. Якби не він, нам була б хана. Людина допомогла", — розповів Леон Камалян.
Ірина Камалян проснулась через те, що задихалась в диму від пожежі:
"Чоловіка розбудила. Телефон ми ввімкнули і заснули. У нас теж три роки тому проводку замкнуло, і ми самі все погасили".
Ірина Камалян розповіла: найбільше вдячна сусідові, який врятував їхнє життя. Додала, що не хоче й уявляти чим могла б закінчитись ця історія, якби не його відвага та небайдужість.
"Він дав свій будинок, каже: «живіть, скільки треба». Одяг дав, поїсти дав, а сам не пішов на роботу, залишився вдома, щоб ми у нього ночували. Ми йому дуже вдячні".
Працівники держслужби з надзвичайних ситуацій в області номінують Романа Тютюнника на Всеукраїнську акцію "Герой-рятувальник року", розповіла речниця Головного управління ДСНС у Черкаській області Юлія Норовкова.
"Це громадська акція «Герой-рятувальник року», ми її проводимо щороку. Таких людей, як Роман, ми номінуємо до участі і їх вчинки нагороджує Президент".
Юлія Норовкова зазначила, що з початку року на Черкащині сталось 90 пожеж, це на 12 менше ніж торік за аналогічний період.
"Такі ситуації трапляються чи не щоразу, бо чадний газ — це тихий вбивця. Люди надихуються уві сні, помирають, навіть не приходячи до тями, тому ми й наголошуємо дотримуватись правил пожежної безпеки. У цьому випадку це був мобільний зарядний пристрій, обов'язково перед сном треба їх витягати із мережі".