Перейти до основного змісту

У селищі Нововоронцовка на Херсонщині проспект Суворова перейменували на Черкаський. Так віддячили Черкащині за волонтерську допомогу після деокупації.

Наразі ще тривають роботи в межах проєкту з відбудови "Пліч-о-пліч", розповів Суспільному керівник черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Нововоронцовська громада була частково окупована з перших днів повномасштабної війни. Сім місяців її контролювали російські військові, а наприкінці 2022 року вона знову повернулась під контроль України, розповів начальник селищної військової адміністрації Андрій Селецький. З його слів, одні з перших волонтерську допомогу привезли черкащани:

"Найкращі друзі пізнаються в біді і по суті Черкащина — єдина область, яка так комплексно підійшла до допомоги спочатку нам, а потім Високопліллю".

Гуманітарна допомога Херсонщині від Черкащини. Черкаська ОВА

Відтоді ця підтримка не припиняється, й на знак вдячності вони перейменували одну з центральних вулиць — на проспект Черкаський.

Цій громаді надавали підтримку, зокрема, продуктами, медикаментами, технікою, пальним", — розповів начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Табличка з новою назвою проспекту. Черкаська ОВА

З робочим візитом керівництво Черкащини навідалось і в сусіднє село Іванівка. Це одне з із трьох сіл, над якими область має шефство в межах національного проєкту "Пліч-о-пліч", зазначив Ігор Табурець. Там, за словами посадовця, крім будинків тут відбудовують і школу:

"Були сформовані бригади, які працювали над відновленням розбомблених будинків. Нас тоді спіткала жахлива картина, зокрема, ми побачили і цю школу, яка була зруйнована вщент. Саме в Іванівці відновили близько 80 будинків, але найголовніше досягнення — це відновлення цієї школи".

Школа на Херсонщині, яку допомагає відбудовувати Черкащина. Черкаська ОВА

Подбали, додав керівник ОВА, і про укриття — це, з його слів, було першочерговим завданням.

Школа була без вікон, з розтрощеними стінами та дахом, розповіла директорка Надія Нетяга. Ремонт почали влітку 2023. У вересні 2024-го учні повернулись за парти:

"Почали працювати у змішаному форматі. Таким чином 62 дитини мають змогу навчатися. Діток підвозять діток також із села Миколаївка — шкільним автобусом, який вдалося зберегти".

Школа на Херсонщині, яку допомагає відбудовувати Черкащина. Черкаська ОВА

Відновлення школи ще триває. Та більшість часу учнів проводять у новозбудованому укритті, яке вміщує сотню людей, додала директорка. Там облаштували освітній центр.

"Під час повітряної тривоги ми маємо можливість спускатися в укриття і бути в безпечному місці, а це головне", — зазначила вона.

Семикласниця Каріна Шило рада, що школу відновили:

"Я дуже рада, що відкрилася школа і тепер ми маємо змогу тут спілкуватися".

Укриття в школі на Херсонщині, яку допомагає відбудовувати Черкащина. Черкаська ОВА

За словами координаторки освітнього центру пані Людмили, нині діти надолужують те, що пропустили у навчанні:

"Надолужуємо освітні втрати. Влітку вчителі приходили, займалися з дітьми. Також проводимо профорієнтацію серед дітей, а ще в нас діє школа блогерів. Нині маємо можливість відновити навчання і спілкуватися з дітьми та колегами наживо".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції