Перейти до основного змісту

"Місце, де відновлюють тіло і дух": у Черкасах відкрили центр реабілітації для військових і ветеранів

Ексклюзивно

У Черкасах розпочав роботу реабілітаційний центр для військових та ветеранів. Послуги там безоплатні.

Заклад розрахований на 40 відвідувачів, нині проходять оздоровлення 10, розповів Суспільному співзасновник Віталій Серебрянніков.

Військовий Сергій у лавах ЗСУ вже десять років. Розповів, що служба — це виклик для його тіла, адже важке спорядження, постійне напруження та години безперервного руху провокують біль та проблеми зі спиною:

"Багато гриж, протрузій. Я вже довго служу у Збройних силах і вирішив трішки укріпити корсет. Це добре, що є люди, які хочуть нам допомагати".

Військовий на реабілітації. Суспільне Черкаси

Військовослужбовець Василь три місяці тому зламав ногу. Військово-лікарська комісія направила його на реабілітацію, адже травма вплинула на його здатність виконувати завдання:

"Ще місяць тому не міг ходити, а зараз уже трошки веселіше і набагато краще".

За словами інструктора-реабілітолога Олексія Передрія, у реабілітаційному центрі працюють з різними запитами військових та ветеранів. Програму розробляють кожному індивідуально, в середньому вона триває три місяці:

"З різними травмами працюємо — ампутації, контузії, мінно-вибухові. А в деяких випадках це просто підтримка фізичної форми. Треба просто постійно працювати над собою, секрет — це постійність".

Реабілітаційний центр у Черкасах. Суспільне Черкаси

Пліч-о-пліч з інструкторами практикуються студенти кафедри фізіології та фізичної реабілітації Черкаського національного університету.

Першокурсник магістратури Георгій Косов таким чином хоче більше дізнатись про майбутню професію:

"Цікаво бачити результат. Хочеться, щоб людина краще почувалася і щоб їй це приносило задоволення. Допомагати військовим — це як маленький крок вдячності. Крім того, це неоціненна практика, яку ти більше ніде не здобудеш іншим чином".

На думку керівника центру підтримки та реабілітації ветеранів і студентів університету Максима Долженка, таке партнерство допоможе підвищити якість освіти в їхньому закладі:

"Центр має гарну базу ветеранів та військовослужбовців, а Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького якраз і готує реабілітологів та має студентів, які згодні волонтерити. У них іде засвоєння знань плюс вони тут отримують нові знання, бо їх курують реабілітологи. Потім вони можуть працевлаштуватися швидше по цій професії. Бо реабілітація зараз дуже потрібна".

Реабілітаційний центр у Черкасах. Суспільне Черкаси

Одним із співзасновників центру є чинний військовослужбовець Віталій Серебрянніков. Він із власного досвіду розуміє, наскільки важливою є реабілітація для військових і ветеранів, тож вирішив створите місце, яке стало б для них надійною опорою:

"Хотілось би, щоб ті військовослужбовці, які знаходяться поряд, і ветерани, які зараз не можуть виконувати свої функції, щоб вони могли відновлюватись. Достатньо заповнити анкету і принести висновок лікаря, щоб ми розуміли не тільки чи він відповідає нам, а чи й зможемо ми йому допомогти", — розповів Віталій.

Реабілітаційний центр у Черкасах. Суспільне Черкаси

Для ветеранів та військовослужбовців заняття безоплатні.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції