Для оновленого шкільного предмета "Захист України" на Черкащині створили навчально-методичний альбом про безпілотні системи. На це з обласного бюджету спрямували 200 тисяч гривень.
У Черкаській ОВА 10 січня відбулася його презентація, повідомила кореспондентка Суспільного Оксана Швед з місця події.
За словами начальника обласного управління освіти Валерія Данилевського, в області не лише оновили предмет "Захист України", а й провели навчання вчителів. Однак відповідні підручники були відсутні, тож спільними зусиллями освітян, влади, волонтерів, військових та фахівців розробили методичний альбом.
"Наразі надруковані вже 300 примірників. Отримають всі осередки, де вивчають предмет "Захист України", — зазначив посадовець.
Ректорка Черкаського обласного інституту післядипломної освіти Наталія Чепурна розповіла про цей доробок:
"У попередніх програмах і планах і навіть у підручнику 2018 цього розділу не було, він для нас дуже новий. Завдяки співпраці з волонтером В'ячеславом Скічком наші фахівці пройшли навчання і мають офіційний статус тренерів по БпЛА. Як результат всього цього маємо цей навчально-методичний альбом — не посібник, не підручник, а саме альбом ".
Альбом, з її слів, складається з кількох частин:
"У ньому є цікавий розділ — про історію, розвиток і шлях всіх цих застосунків. Також є інформація про типи БпЛА з фотографіями, всі вони йдуть у повному кольорі. Цікавим для наших викладачів і тих, хто буде дивитися це посібник те, що там є класифікатор. Перед друком нам дали зауваження експерти авіаційного університету, які ми врахували та відкоригували інформацію ".
Важливим є те, що його можна використовувати для учнів, аби пояснити з чого складається безпілотник, як його збирати, програмувати тощо, додала освітянка.
"Цей альбом можна використовувати й у позашкіллі. Це може бути і гурткова робота, і військово-патріотичні клуби. Важливим його елементом також є те, що в ньому є посилання на всі сторінки в мережах з додатковою інформацією та літературою", — зазначила Наталія Чепурна.
Співзасновник центру операторів роботизованих систем "Січ" В'ячеслав Скічко розповів про співпрацю з освітянами:
"Ми почали цю співпрацю, бо розуміємо, що нашим дітям у майбутньому з цими технологіями жити. Це історія не просто про використання безпілотних систем. Це про технологічне майбутнє нашої держави. Ми підготували декілька методистів у нашому центрі. Вони стали пілотами і водночас пілотами-інструкторами. Це не класичний підручник, це не академічна дисципліна. Через кілька років це буде альбом минулих технологій, бо це все дуже швидко розвивається. Але наразі важливо структурувати і зібрати актуальну на цей час інформацію".
Викладач Чорнобаївської гімназії Євген Вичка розповів, що за цим посібником уже викладає для учнів предмет "Захист України":
"Інформація, зібрана в альбомі, цінна для вчителів, які викладають цей предмет. У дітей очі горять на цих заняттях".
Начальник ОВА Ігор Табурець зазначив, що розроблений методичний альбом важливий, адже шкільний предмет "Захист України" нині повністю оновлюють. Наголошують і на знищенні дискримінаційної гендерної політики:
"Цей предмет був трохи архаїчний, пристосований до минулих років. Нині ж навіть на законодавчому рівні йдуть процеси трансформації. Іде акцент на знищення дискримінаційної гендерної політики. Раніше дівчата вчилися лише перев'язувати рани. Наразі ж і хлопці, дівчата на одному рівні освоюють ці знання".
За словами Табурця, відповідні навчання в області вже пройшли 128 вчителів. Вони викладають для учнів за оновленими програмами. Також він додав, що нині звертають увагу на те, щоб долучати для викладання цього предмета ветеранів і ветеранок.