В одній зі шкіл Черкас за чотири дні провели 30 уроків за методом освітнього хакатону. П'ять днів уроки та майстеркласи проводили батьки, випускники, старшокласники, тоді як вчителі мали змогу провести уроки не зі своїх предметів.
Це інноваційна форма організації навчального процесу, що сприяє пошуку нових методів роботи, розповіла Суспільному директорка Людмила Шарапа.
Восьмикласниця Анастасія Момот побувала в ролі викладача англійської мови для другокласників. Говорить таку місію виконувала вперше:
"Мені подобається така різноманітність. Цікаво було подивитися, як інша людина проводить нам урок, як вона знаходить підхід до дітей.
Семирічна Анна Жила зазначила: вивчати англійську складно, та сьогоднішній формат їй сподобався:
"Сподобалося, що ми писали про дівчинку і про хлопчика. Нова вчителька сподобалася, вона гарно пояснювала".
Вчителька англійської мови Яна Галущенко була присутня на уроці для контролю. Додала: на наступному уроці замість свого предмета проведе "Природознавство" для п’ятикласників:
"Мені сподобалося, що я можу підготувати урок із природознавства, хоча сама я — вчитель англійської мови. Це непроста місія, але це активізує тебе і ти шукаєш нові методи і підходи, щоб зробити урок цікавим".
Десятикласниця Аріна Білоніг провела урок для вчителів:
"У нас нема одного предмета, ми трошки змішали: і психологія, і громадянська освіта. На початку уроку деякі з них казали, мовляв, ми ж учителі, але потім ми сказали, що сьогодні вони забувають про свою роботу. Мислять вони дещо інакше, ніж ми".
Спочатку було складно вжитися у роль учнів, розповіла вчителька української мови Ольга Фарисей:
"Завдання мені сподобалися. Коли ми були у ролі учнів, потрібно було задуматися, мислити як підлітки і зрозуміти, що їм зараз болить".
Анатолій Харченко — за фахом економіст, та на уроці побував у ролі вчителя географії. Його дитина навчається у п’ятому класі. Зазначив: йому було цікаво побачити процес навчання з іншого боку:
"Цікаво було дізнатися, чим живуть діти, дати більше знань і згадати себе в шкільні роки, що мені було б у той час цікаво почути. Думаю, все вдалося".
Шестикласниця Софія Прудіус зазначила: для неї новий вчитель — це нові враження:
"Вчитель дуже зрозуміло пояснював, дуже цікаво було. Взагалі географія мені подобається як предмет. Це дуже прикольна така ідея, що до нас приходять нові вчителі".
За словами директорки закладу Людмили Шарапи, загалом до цієї освітньої ініціативи за тиждень долучилися 40 батьків, десятеро учнів та всі викладачі школи. Уроки готували за навчальним планом:
"Це всеукраїнська акція, до якої цьогоріч долучилися і ми. Основне її завдання — залучити учнів, батьків і випускників до проведення років, майстеркласів. Вдячна батькам, що активно включилися в цю роботу".