В освітніх закладах Черкащини зібрали 600 книг рідною мовою для українців, які живуть за кордоном. Цим збором долучилися до проєкту "Добраніч", організованим "Фондом освітніх ініціатив".
Зібрані книги відправлять у десять країн Європи, розповіла Суспільному доцентка кафедри дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів Людмила Ющенко.
Учениця черкаської школи №28 Соломія Шабалова принесла книгу "Аліса в країні чудес". Пояснила: хоче, аби історію Аліси могли прочитати українською діти, які вимушено опинились за кордоном. Сподівається, що нового читача ця історія захопить, як і її:
"Цікаво її читати, я люблю книги про пригоди".
Книгу з казками принесла п’ятикласниця Ангеліна Черемис:
"У цих казках ідеться про те, що не потрібно здаватися і потрібно завжди йти до своїх цілей".
Анастасія Макар — президентка дитячої громадської організації "Юнікс", яка діє в цій школі. Запропонувала її учасникам долучитися до акції, оскільки знає про нестачу україномовних книг за кордоном:
"Особисто в мене є багато друзів, які виїхали за кордон, і вони розповідають про проблему забуття рідної мови і перехід вже на мову іншої країни, в якій вони проживають".
Зібрані книги передадуть у Черкаський обласний інститут післядипломної освіти.
Школярка черкаської школи №22 Софія Потопольська разом з іншими учнями своєї школи принесла 69 книг:
"Це різноманітні книжки — як для молодших діток, так і для старших. Долучилися як батьки, так і учні, а також працівники нашої школи".
Доцентка кафедри дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів Людмила Ющенко розповіла: літературу, яку зібрали від освітніх закладів області, передадуть організаторам цього збору — благодійному Фонду освітніх ініціатив.
"До цієї акції долучилися дуже багато закладів освіти — загальної середньої освіти, дошкільної та вищої. Книги приносили батьки, учні та педагоги".
Книги для українців, які вимушено покинули свої домівки, Фонд освітніх ініціатив у межах проєкту "Добраніч" збирає третій рік. Цього року Черкащина долучилась вперше, зазначила керівниця проєктів цієї організації Оксана Захарченко. Літературу, яку зібрали черкащани, доставлять у різні куточки світу:
"Ми доставляємо книги вже у понад десять країн Європи і зараз сподіваємося на початок роботи з Туреччиною, також уже зв’язалися з консулом Німеччини. Тому потреба в книжках надзвичайно велика. Ми розширили проєкт і на освітню літературу".