Перейти до основного змісту

Козине морозиво куштували? Сімʼя на Черкащині тримає козину ферму та виготовляє крафтові продукти

Ексклюзивно

"Ми завжди мріяли мати власну справу від А до Я. І коли ми 12 років тому переїхали в село, у нас нічого не було. Мій чоловік подивився в одну, в нішу сторону, і каже: Боже скільки тут можна зробити власних справ! І нам подарували козу".

Подружжя Ольга та Ігор Усики 12 років тому переїхали з міста в село Глушки на Корсунщину. Тут започаткували сімейну справу — домашню ферму. Із козиного молока виготовляють 20 видів сиру, масло та морозиво.

Нині на фермі мешкає 60 кіз і кожна з них має власне ім'я. Кава, Квіточка, Розочка, Харитя, Ріта. Господиня щораз вигадує новій тварині нову кличку.

"Вони ніжні, люблять коли по спинці їх гладиш за вушками, між рогами", — пояснила господиня.

Ігор та Ольга Усики. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко

"Ми завжди мріяли мати власну справу від А до Я. І коли ми 12 років тому переїхали в село, у нас нічого не було. Мій чоловік подивився в одну, в нішу сторону, і каже: Боже скільки тут можна зробити власних справ! І нам подарували козу. Вона окотилася привела нам дві козочки ми їх залишили чисто для себе і зробили перший сир. І він нам так сподобався, що ми чекали коли в нас буде знову молоко, щоб знову скуштувати того сиру", — пригадала пані Ольга.

Кози з ферми подружжя Усиків. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко

Опісля подружжя вирішило спробувати продати сир, додала господиня:

"Ми зробили цей сир і чоловік пішов його продавати. Я думаю — Боже ну хто його там його купить, той сир, та ще й козиний?! Цей стереотип доводилось ламати роками. Він запропонував його друзям, знайомим, і в нас продався перший сир. Потім це стало справою нашою, мрією. Кількість кіз почала збільшуватись і наша мрія почала здійснюватися поетапно. Спочатку один сир, потім інший".

Пан Ігор показує сири власного виробництва. Суспільне Черкаси

Нині власники виготовляють 20 видів сирів: серед них як традиційних італійських, так і власних рецептів:

"Є в нас «Канестрато», сир з лавандою, є бринза пʼять видів — із сливами, з пажитником, є «Белпен Кноле», «П'ять видів перців», є копчена бринза, копчене сулугуні", — деталізував пан Ігор.

Сири, що виготовляють Ольга та Ігор Усики. З архіву Ігоря Усика

Додав, що з процесу приготування найбільше полюбив виготовляти морозиво:

"Найбільше у виготовлені сирів я люблю коптити. А взагалі — робити морозиво. Масло збивати. У мене є графік: я вранці встаю, збиваю масло, потім до козочок іду — готую їх до доїння".

На фермі виготовляють козине морозиво лише з трьох інгредієнтів.

"Козине морозиво я ще не зустрічав в Україні. Ми із вершків його робимо. Там тільки козине молоко, цукор і ванільний цукор. Більше тут нічого немає", — розповів Ігор Усик.

Морозиво з козиного молока. Суспільне Черкаси

Зі слів власників ферми, нині їхня мрія продовжує розширятися — збільшується асортимент продукції, на ферму приїздять не лише гості, а й туристи, які надихають на створення нового:

"До нас їздять великі екскурсії і всі кажуть у вас дуже смачний сир. Це вже дає поштовх робити інші види сирів і далі працювати. Тут в нас є безмежні ліси і козочки люблять ходити до лісу і випасатися. Ми розширяємося, асортимент продукції розширяється".

Кози з ферми подружжя Усиків. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції