Перейти до основного змісту

У місті на Черкащині закривають пологове відділення: у чому причина

Ексклюзивно

У Тальному, що на Черкащині, з 1 січня припиняють роботу пологового відділення у місцевій лікарні за наказом Національної служби здоров'я України.

Через те, що контракт з пологовим не продовжили, розповіла Суспільному начальниця управління охорони здоров’я області Антоніна Уманець.

Породілля Марина Шарпілова стінах цього пологового народжуватиме втретє.

"Старшому хлопчику 18 років, також тут народжувала, потім двійнята були, їм зараз по 12 років і ось буде хлопчик скоро".

Породілля Марина Шарпілова. Суспільне Черкаси

Розповіла: щаслива мати змогу народити сина саме у тальнівській лікарні.

"Я дуже рада, що ще буду народжувати тут, що будуть ті лікарі, які приймали моїх діток і цю будуть приймати".

З 1 січня 2025 року пологове відділення Тальнівської багатопрофільної лікарні припинить своє існування, розповіла лікарка акушер-гінеколог Світлана Кравчук. А пологовий зал стане одним з поліклінічних кабінетів.

"Вся та сама робота, що ми робили до цього, абсолютно все, ведення вагітності, спостереження за вагітними, лікування у разі необхідності, надання якоїсь допомоги до 22 тижнів вагітним, ми зможемо тут надавати, все що старше, все що більше, буде надаватись на рівні, де є пологові відділення".

Нині у відділенні п’ять породіль, розповіла старша акушерка Людмила Кібаленко. За її словами, відділення забезпечене всім необхідним обладнанням.

"У нас є дітки, які потребують медичної допомоги від початку народження і до виписки, до поліпшення стану, коли їх переводять до мами".

Старша акушерка Людмила Кібаленко. Суспільне Черкаси

І додала, що не вистачає одного — пологів. За десять місяців 2024 року їх було 117, при щорічній нормі Національної служби здоров’я України — 200. Тому розповіла, не задоволені рішенням ні працівники, ні майбутні мами.

"Негативно реагую, тому що і до Черкас далеко, і до Звенигородки 40 кілометрів, і до Умані 46 кілометрів. Люди у нас лежать на профліжку, то вони теж негативно реагують, що у нас закривається відділення".

З 1 січня буде лише гінекологічне відділення, розповів директор Тальнівської багатопрофільної лікарні Олег Солодько.

"У гінекологічному відділенні недавно відбувся ремонт, воно було одне-єдине відділення акушерсько-гінекологічне. На цей час з першого січня 2024 року буде як гінекологічне відділення".

Працівники, які збережуть своє робоче місце, працюватимуть у гінекологічному відділенні, пояснив директор лікарні Олег Солодько.

"У нас скорочуються дві ставки лікарів-гінекологів, решта буде забезпечена роботою. Під скорочення підпадають люди добровільно пенсійного віку. У нашій лікарні майже сто років приймали пологи, це дуже болюче для нас питання, але ми вимушені йти в ногу з реформами, в ногу з тим, що пропонують нам".

Аби зберегти пологове відділення міська рада вносила пропозицію співфінансування, розповів голова Тальнівської міської ради Василь Сідько.

"Населення зменшується, люди виїжджають, відповідно і пологів менше, але я, як міський голова, і депутати всі завжди підтримували нашу лікарню і хочемо, щоб пологове відділення залишилось хоча б ми можемо співфінансувати зі свого бюджету, але Національна служба здоров’я не лишає вибору".

Породілля Марина Шарпілова. Суспільне Черкаси

В області нині працює дев'ять пологових відділень, з них один — перинатальний центр на базі обласної лікарні. Кожен з цих закладів, окрім Тальнівської багатопрофільної лікарні, продовжили контракт з Національною службою здоров’я України на наступний рік, розповіла начальниця обласного управління охорони здоров’я Антоніна Уманець.

"Заклади мають бути законтрактовані, для того, щоб це зробити треба обов’язково виконати умови, умови мають бути не тільки по професійному кадровому забезпеченню, а також по обладнанню медичному, яке повинно відповідати. Плюс до того, однією із вимог є кількість пологів, які мають бути за період часу, коли розглядається контрактування. Вибирається кількість пологів за рік і, якщо кількість не відповідає, то заклад не може бути законтрактований".

Додала: кількість пологів в області в порівнянні з листопадом 2024 року зменшилась на 400, тож подальше закриття пологових відділень неминуче.

Немовля. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції