Перейти до основного змісту

У квартирі +14: в одній із черкаських багатоповерхівок не увімкнули опалення

Ексклюзивно

У Черкасах по вулиці Напільній, 424, станом на 7 листопада, не увімкнули опалення. У тамтешніх квартирах 14-15 градусів тепла: люди одягають валянки і гріються пляшками з гарячою водою.

Жителі будинку неодноразово зверталися і до ТЕЦ, яка подає тепло, і міськради. Але нічого не змінилося, розповіла Суспільному мешканка будинку Людмила Ткач.

Пенсіонерка Людмила Ткач у квартирі проживає зі своїм сином, у нього ДЦП, оскільки у квартирі 14 градусів, то намагається його утеплити валянками та ковдрою, адже чоловік майже не рухається.

"Бороду відростив, щоб тепліше було. На дивані я зазвичай лише сплю. Мені зручніше все робити на підлозі. З собакою гратися. Але на підлозі зараз холодно", — розповів син Людмили — Володимир.

Людмила Ткач. Суспільне Черкаси

У квартирі пані Людмила ходить одягнена у верхньому одязі, адже без нього холодно:

"У хаті я одягнена ходжу, взуваюся. І в ноги холодно скрізь, а спати, то я пляшки з гарячою водою набираю і лягаю. Я взагалі не знаю що робити. Включить обігрівач — це дуже дорого. Не дуже пенсія дозволить. Ліки купляю".

Холодно у квартирах усіх жителів цієї багатоповерхівки по вулиці Надпільній, 424, — додала Валентина Канарейкіна. Усе — через порив труби, по якій подають тепло до їхніх осель. Але вона нічийна і пролягає під сусіднім будинком, пояснила пані Валентина:

"Ну от наш маленький будиночок, три під’їзди, а там сім під’їздів. І ця труба лежить у підвалах в семипід'їздному домі. Хто повинен обслуговувати цю трубу".

Жителі будинку. Суспільне Черкаси

Звертались і до ТЕЦ, і до міськради, але результату немає, розповіла мешканка будинку Світлана Клименко:

"ТЕЦ посилає нас скрізь, де тільки можна — кажуть, що не мають ніякого діла до цієї труби. Тракторів немає. Бригад немає. ТЕЦ нам робити її не буде, бо вона нічийна ця труба, крім нас нею ніхто не користується. Єдине, де прийняли нашу заяву — це на лінії президента. Все. Але розглядання — 30 днів. 30 днів сидіть нам в холоді? У мене кутова квартира, 14 градусів у кімнаті. Дитині 5,5 років, вона спить у халаті, у піжамі і під двома ковдрами".

Так само від холоду своїх дітей рятує і Вікторія Левченко, розповіла жінка. До Черкас вона переїхала з Херсонщини:

"Там мерзли, бо там не було як під'єднатися. І тут така проблема з трубами".

Зв’язатися з ТЕЦ, аби там розповіли чому вони не подають у будинок тепло — нам не вдалося. На телефонні дзвінки і повідомлення у підприємстві не відповідають. Тому ми надіслали інформаційний запит. Відповідь на нього, згідно із Законом про публічну інформацію, мають надати не пізніше, ніж за п'ять робочих днів.

Чому будинок по Надпільній без тепла Суспільному пояснив начальник міського управління житлово-комунального господарства Андрій Наумчук. Порив стався на безгосподарчій мережі. І зараз там треба замінити частину трубопроводу. За його словами, у бюджеті Черкас коштів на це немає.

"Кошти, які виділялися на цей рік, сім мільйонів. Вони розподілені на інші мережі. На сьогодні таких мереж близько п'яти. Ми домовилися уже з працівниками ТЕЦ і головою ОСББ Надпільна, 424, що вони після закінчення ремонтних робіт, які є у Черкаської ТЕЦ. Черкаська ТЕЦ розкопає, матеріали придбає ОСББ і тому ці роботи будуть виконані. Я так думаю, що на наступному тижні, понеділок-вівторок. Поки що в Черкаської ТЕЦ 55 своїх поривів, у них, на жаль, бригад набагато менше, ніж було в попередні роки".

Начальник міського управління житлово-комунального господарства Андрій Наумчук. Суспільне Черкаси

Такі ситуації через безгосподарчі мережі у місті виникають щороку. Зі слів посадовця, на ремонт всіх трубопроводів потрібно 400 мільйонів гривень. У цьому випадку роботи людям обійдуться у таку суму:

"Роботи пов’язані з розкопками і відшкодуванням вартості асфальту, відновлення покриття, це близько 30 тисяч буде, а заміни труби залежно від протяжності ділянки. Не думаю, що це космічна сума десь 20-30 тисяч буде достатньо для ліквідації цієї аварії", — пояснив Андрій Наумчук.

Думки жителів розділились: Віктор Затірка не розуміє, чому вони мають платити.

"Чому ми маємо магістральну лінію на свій баланс брати і ремонтувати. З якого переляку? Завтра кабель стрельне. Ми будемо ставить на кабелі? Після завтра газова труба лопне — ми теж маємо вдаватися у цю ситуацію? Чому це так?".

Щоб хворий син не мерз — заплатила б, але немає з чого пенсіонерка Людмила Ткач.

"Отак скидатись на трубу в мене нема фінансів".

Нагадаємо, опалювальний сезон в Черкасах стартував два тижні тому, 24 жовтня. Тоді тепло почали подавати в житлові будинки. В освітніх та медичних закладах опалення ввімкнули 15 жовтня.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції