Перейти до основного змісту

"Просинаюся, бо в мене задишка": як у Черкасах визначають збудники алергії та лікують хворобу

Ексклюзивно

На Черкащині понад сім тисяч людей лікують прояви алергії, п'ять тисяч з яких хворі на бронхіальну астму. Бронхіальна астма із задишкою, хрипами та кашлем є одним із ускладнень алергії.

Як визначають причини алергії та лікують її, розповіла Суспільному завідувачка алергологічного відділення Наталія Гармаш.

Черкащанин Володимир Степенко перевіряв наявність у себе хронічної алергії на апараті для діагностики алергічних захворювань. Уперше в його організмі лікарі виявили запалення:

"Я просинаюся, бо в мене задишка, я не можу зовсім нічого робити фізично, звернувся в лікарню, обстежили мене, ну, не повністю, а укол вкололи й інгалятор видали і потім через тиждень така ситуація з’явилася".

Володимир Степенко. Суспільне Черкаси

Після аналізу показників пацієнту роблять алергопроби, аби встановити збудники алергії, пояснила медична сестра Ольга Степаненко.

"Ми пацієнтові проводимо обстеження з побутовими, пилковими і епідермальними алергенами. Якщо виявляється алергія на домашній пил, пір’я подушки, ми форумом призначаємо специфічну імунотерапію, є декілька методів, це капельки під’язичні, є у драже розсмоктувати, і є ін’єкційні".

Тест на апараті FENO проводять для пацієнтів алергологічних та пульмонологічних відділень. Ним можна діагностувати захворювання у дорослих та дітей віком від чотирьох років, розповів дитячий алерголог Наталія Євтушенко:

"Коли ми робимо вдих і видих вимірюється рівень оксиду азоту, це продукт згорання в повітрі, який ми видихаємо з легень, який виникає унаслідок хронічного алергічного запалення. Для дитячого віку велике значення має спадковість, ризик виникнення алергії у дитини, якщо пряма лінія — мати, батько, бабуся, дідусь, рідні тітка, дядько хворіють на алергію, 50-75% при народженні".

Тестування на алергію. Суспільне Черкаси

Пів життя черкащанин Григорій Голуб має алергію на амброзію. Нині набув астму:

"Спочатку нежить, я навіть не звертав уваги, думав простуда, працював, не було коли ходити по лікарях, а потім раз пішов до сімейного лікаря. За п’ять днів що я тут, небо і земля, повірте мені і я раджу всім, хто має хоч якісь признаки алергії іти в лікарню до спеціалістів", — пояснив Григорій.

Завідувачка алергологічного відділення Наталія Гармаш розповіла: використовують нові методи діагностики:

"Враховуючи те, що зараз осінь, в першу чергу звертаються пацієнти з алергічними ринітами, з різної важкості перебігом, з бронхіальною астмою. Ми вдосконалюємось постійно, але є методи стабільні, стандартні, які ми не кинули робити під час війни, які проводяться навіть тим військовим, які до нас звертаються і продовжують лікування алергенами, є можливість і ми ставимо проби на шкірі з усіма групами алергенів".

Завідувачка алергологічного відділення Наталія Гармаш. Суспільне Черкаси

Нині понад сім тисяч людей в області лікують прояви алергії, розповіла Наталія Гармаш, п'ять тисяч з яких хворі на бронхіальну астму.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції