Перейти до основного змісту

Облаштували новим обладнанням: на Черкащині зросли надої молока

Ексклюзивно

У господарствах Черкащини зібрали 308 тисяч тонн молока за дев'ять місяців 2024 року. Це на вісім з половиною тисяч тонн більше, ніж за аналогічний період торік.

Виробництво зросло, завдяки облаштуванню доїльних залів новими апаратами, розповів директор департаменту агропромислового комплексу Роман Косенко.

Одне з господарств Черкащини працює понад 20 років. За цей час систему жодного разу не зупиняли, розповів директор господарства Олексій Васильченко.

Господарство на Черкащині. Суспільне Черкаси

На підприємстві він має понад чотири тисячі корів. В одному із залів корів доять безперервно, розповіла доярка Любов Сукач:

"Тут механічне, тут доступу до молочка у працівниць немає, працюємо ми позмінно, доїмо ми 31-32 літри на коровку".

Завдяки універсальній апаратній системі, розповів Олексій Васильченко, догляд за коровами нині став простіше.

"Раніше ми використовували серветки, зараз ми використовуємо щітки, які самі дезінфікують, вимивають, підсушують і роблять масаж, щітка все робить за доярок".

Господарство на Черкащині. Суспільне Черкаси

За стерильністю виробленого молока слідкують пильно, розповіла Любов Сукач.

"Обробляємо ми вим’ячко дезінфікатором і плюс до того обробляємо вим’ячко вже після доїння теж препаратом".

Господарство на Черкащині. Суспільне Черкаси

У хліву, де мешкають корови вдосконалюють систему вентиляції, оскільки у літній сезон через спеку зменшились надої, розповів пан Олексій:

"Після літньої спеки, яка була буквально кілька місяців назад, дуже сильно постраждали, я думаю, більшість підприємств, в тому числі і ми, це зменшення виробництва по деяких групах до 30 відсотків, а так в середньому десь відсотків на 15, до 20 ми загубили вал молока".

На добу отримують 32 тонни молока. Його господарство реалізує двома шляхами, пояснив Олексій:

"От є такі апарати, які приходите і біжить прям молоко, людина може набрати, оплатити. Частину молока, це десь дві тонни в зміну, ми реалізовуємо так: переробляємо на сир, йогурти, кефір, масло. Все решта ми продаємо як сировину продаємо на локальні, в межах району".

Корови на господарстві. Суспільне Черкаси

Чоловік розповів, що з початком повномасштабного вторгнення змінили логістику, через обмеженість транспортних можливостей:

"Далеко дуже небезпечно везти сировину для перероблення. Коли тільки повномасштабне вторгнення почалось — обрубались усі шляхи".

Використання нових технологій у молочному скотарстві сприяє підвищенню якості та кількості виробленого молока, розповів директор департаменту агропромислового комплексу Роман Косенко.

"Роботизовані доїльні апарати, які пришвидшують час доїння, підвищують продуктивність і рухаються у максимальному продуктивному ключі, тому і плюс використовують найкращі генетичні матеріали для вирощення нових корів".

Додав, нині в області працюють 16 племінних заводів і 26 племінних репродукторів — господарств, де розводять велику рогату худобу молочного напряму.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції