У Золотоноші, що на Черкащині, жіноча команда з амфутболу готується представляти Україну на чемпіонаті світу. У збірну об'єдналися одинадцять жінок із ампутаціями рук та ніг з усієї країни.
Перший чемпіонат світу з амфутболу пройде в листопаді у Колумбії. Там ця команда змагатиметься з дванадцятьма іншими, розповів Суспільному генеральний директор громадської організації "Табір Максимум", де і відбуваються тренування, Віталій Собко.
Голкіперка Олександра Золотухіна розповіла, що в амфутболі вона з дитинства. Звикла грати в нападі, але в збірній погодилася стати на ворота.
"Голкіпер трішки допомагає своїй команді. Я можу подивитись, підказати, як краще бути у тій чи іншій ситуації, або як тримати захист чи контратакувати. Я беру на себе відповідальність, дівчата мені довіряють, і я їм довіряю. Вони дуже класні, сильні, спортивні, я дуже ними пишаюсь", — зазначила вона.
Капітан команди Ольга Бенда працює в Українській асоціації футболу і допомагає тренувати збірну. Колишня військовослужбовиця розповіла: втратила ногу в 2017 році під час російського обстрілу поблизу Авдіївки.
Нині вона активно займається спортом і долучилася до програми реабілітації "Табір можливостей", де відновлюється не лише фізично:
"Тут іде соціалізація, ти спілкуєшся з командою, отримуєш підтримку, допомогу, розуміння. З іншого боку, це допомагає фізично. Це найкраще для того, щоб ходити на протезі. Футбол для мене — це насамперед можливість пройти гарну реабілітацію".
Тренер Дмитро Ржондковський поділився враженнями від тренувань:
"Є над чим працювати. Але видно, що є прогрес. Набагато краще, ніж було торік".
Враженнями від тренувального матчу поділилася і 19-річна гравчиня Тетяна Мацишена з Вінниці:
"Гра — це завжди бентежно. Це завжди про якийсь певний ризик, про виклики. Однак після кожного тренування я втомлена фізично, але наповнена емоційно".
Гравчині з ампутаціями збираються в Золотоноші втретє, розповів генеральний директор громадської організації "Табір Максимум" Віталій Собко. "Програму можливостей" розробили спільно з американцями, аби допомогти жінкам повірити в себе, стати впевненішими і подолати власні страхи, розповів він.
На базі табору в межах програми сформували команду з амфутболу. До спортивного колективу ввійшли учасниці з різних міст України.
"Нині в таборі на зборах 11 дівчат, на полі грають шестеро гравчинь плюс воротарка. Решта команди — це заміна. Ми інтенсивно тренуємось, готуємось, щоб якнайкраще представити Україну", — пояснив Віталій Собко.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині