Стосовно побиття у Смілі колишнього військовослужбовця Анатолія Гончаренка порушені кримінальні провадження за чотирма статтями — хуліганство, вчинене групою осіб, вимагання, незаконне зберігання зброї та наркотиків.
Нині підозрюваного доставляють до суду для обрання запобіжного заходу, повідомила речниця Головного управління Національної поліції в області Зоя Вовк.
Ветеран Анатолій Гончаренко розповів, що на вулиці ввечері 3 вересня він зустрівся з жителем Сміли, з яким у його батьків був конфлікт:
"Батьків на дорозі «підрізали» та почали принижувати. Через цей конфлікт вони сфотографували машину з номерними знаками. І я опублікував допис з фотографією авто і написав, що хотів з’ясувати про цей конфлікт. Але не таким шляхом, як воно було, а просто хотів дізнатися, у чому був конфлікт і вирішити це".
Діалог, як зазначив колишній військовослужбовець, закінчився його побиттям.
"Вони зразу підійшли та почали ображати, вимагати гроші за авто. Почали ставити мене на "лічильник". Буквально через декілька хвилин розмови той, що на мене кричав і обзивав, він зразу почав бити. Тобто я йому нічого не казав проти: ніяких погроз не було, все тихо-мирно", — зазначив ветеран.
Відео конфлікту на своїй сторінці у Фейсбуці опублікував громадський діяч Анатолій Терещенко. Після інциденту Анатолія Гончаренка підтримали колеги-військові. Коли ситуація набула розголосу, ветеран вирішив звернутися до правоохоронних органів:
"До правоохоронних органів я звернувся буквально недавно. Ми чекали, бо я був не впевнений, що мої батьки захищені".
Підозрюваний у побитті переховувався в одному з готелів на території Черкаської області, повідомила речниця головного управління Нацполіції в області Зоя Вовк. Його затримали 11 вересня спецпризначенці та провели обшук за місцем проживання. У відео із соцмереж чоловік просить вибачення за скоєне.
"Наразі затриманого доставляють до суду для обрання запобіжного заходу. Раніше чоловік був притягнутий за перше правопорушення, тоді він сплатив штраф. За друге — суд виніс вирок щодо умовного терміну покарання. Під час скоєння злочину він відбував умовний термін, тому до чоловіка згідно з чинним законодавством будуть застосовані більш суворі заходи", — повідомила Зоя Вовк.
Підозру у вчиненні хуліганства також оголосили батькові Вадима Долотенка — Олександру, розповів керівник Смілянської окружної прокуратури Валентин Танцюра:
"Батькові підозрюваного Долотенка – Олександру оголосили про підозру у вчиненні злочину передбаченого за 2 частиною статті 296Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом вчинені групою осіб, караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років. — хуліганство вчинене групою осіб. Під час досудового розслідування встановили, що він вчинив хуліганські дії й наносив тілесні ушкодження потерпілому. Нині Вадиму Долотенку повідомлено про вчинення злочинів передбачених за 2 частиною статті 296Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом вчинені групою осіб, караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років. і 4 частиною статті 189Вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, або поєднане із заподіянням тяжкого тілесного ушкодження, карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.. Чоловік сьогодні був затриманий на підставі ухвали слідчої статті від 10 вересня про його затримання, доставку до суду і надання клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту".
Зі слів Валентина Танцюри, Вадиму Долотенку загрожує максимальний термін за вимагання в умовах воєнного стану — до 12 років, а його батькові за хуліганство — до п'яти років позбавлення волі.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині