Рівень захворюваності на злоякісні новоутворення в Черкаській області перевищує середні показники по Україні. За останні три роки область була другою серед областей за кількістю онкохворих. Серед причин — пізня діагностика та занедбаність недуги.
Про це під час брифінгу розповів директор клінічного центру онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Віктор Парамонов.
За словами медика, у 2022 році кількість хворих зросла, зокрема, й через те, що на Черкащину почали їхати переселенці.
"Рак і війна — конкуренти. Смерть несе і те, і інше. Багато випадків, коли в родині хтось загинув на фронті, а хтось лікує рак. Тому ми, як і вся Україна, зіштовхнулися з цією проблемою. В кінці лютого 2022 році в область приїхали багато переселенців, серед яких були хворі люди, часто — без медичних документів. Вони додалися до загальної кількості онкохворих. У 2022 році нам передали дуже багато допомоги з різних країн, зокрема, у великій кількості надходили дуже коштовні препарати. При цьому основна кількість наших працівників не звільнялися, продовжували працювати. Тому цей рік був дуже, так би мовити, адреналіновий", — пригадав медик.
За останні п'ять років, зазначив Віктор Парамонов, зросла кількість занедбаних випадків раку. З його слів, за 2023 рік в області зареєстрували майже п'ять тисяч первинних випадків захворювання — це найвищий показник за останні десятиріччя.
"Верховна рада прийняла стратегію контролю злоякісних новоутворень до 2030 року. А 23 грудня 2023 року президент підписав рішення Ради національної безпеки і оборони по онкології. Зробили це, бо побачили, що можемо упустити діагностику і втратити багато людей", — розповів він.
За словами Парамонова, станом на 1 липня 2024 року в області на обліку перебували 47 464 хворих.
"Чоловіче населення найбільше вражають рак передміхурової залози, рак легенів, рак шкіри, рак ободової кишки, прямої кишки, рак шлунку і рак сечового міхура. Жінки найчастіше хворіють на рак молочної залози, рак шкіри, рак тіла матки, рак ободової кишки, рак яєчників, рак прямої кишки і рак шийки матки".
За словами Віктора Парамонова, по Черкаській області проводитимуть виїзні обстеження.
"Це для того, щоб трохи «розбудити» наших колег-медиків і населення. Люди мають іти до своїх лікарів і запитувати, які обстеження їм рекомендовані. Не треба чекати поки закінчиться війна, рак не буде чекати", — зазначив він.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині