У Золотоноші Свято-Успенський собор перейшов до Православної церкви України. Із 3 вересня у ньому молитва зазвучала українською мовою.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного Віта Кавун з місця події.
Відтепер настоятелем храму призначили отця Романа Личака, розповів старший військовий капелан черкаської єпархії отець Назарій.
"Отець Роман є благочинним Золотоніського району. Його настоятелем парафії призначив наш керівник єпархії Владика Іоанн митрополит Черкаський та Чигиринський".
За словами отця Назарія у Свято-Успенському соборі вже лунає українська молитва:
"У цьому храмі буде звучати вже від сьогоднішнього дня служба українською мовою, яку зможуть зрозуміти всі люди, які сюди прийдуть. Це радісна подія по тому, що Україна все більше і більше очищується в духовному плані від російського ярма, і ми відходимо як фізично від окупації Росії, так і духовно", — прокоментував отець Назарій.
З його слів подія дуже символічна, тому що храм будувала вся громада цього міста. А потім люди виявили своє бажання вийти із російської церкви та доєднатися до української:
"В Україні все вирішує громада, тому все залежить від громади. Громада захотіла — перейшла, ну а вже потім бюрократичні перипетії тривають. Ми йдемо мирним шляхом і, ви бачите, ніяких сутичок немає", — додав капелан.
Місцевий житель Юрій Лисенко сьогодні в церкві ставив свічки та молився. Розповів, що сьогоднішній події радіє:
"Я дуже радий цій події, тому що дома треба їсти своїми ложками. І золотоніська громада досягла духовного розвитку того рівня, що таки повернулася у свою батьківську рідну церкву".
Пані Валентина приходила до цього храму понад сім років, нині прийшла, аби подивитися на нових священників:
"Я шаную отців Сергія та Павла, які правили тут раніше. Тепер я подивлюся і послухаю нових отців і буду робити якісь висновки. Надіюся, що вони прислухаються до вірян, які сюди ходять. Зараз у мене одна надія — на тих хлопців, хто воює".
Поблизу храму прихильників московської церкви не було, перехід відбувся спокійно. Капелани зі священниками відспівали полеглого на війні військового Андрія Гордова, якого поховали вчора. Їх про це попросили родичі загиблого.
Собор на честь Успіння Божої Матері у Золотоноші почали будувати у першій декаді XX ст. Перед цим тут з середини XVIII ст. уже стояв дерев’яний храм. Його замінили в 1845 році на інший, який згорів на початку XX. Новий величний собор, зведений уже з каменю, став головним храмом міста і однією з найбільших храмових споруд усієї центральної України. Його підкреслено святковий вигляд відразу додав більшої урочистості і всьому архітектурному обличчю Золотоноші. У 1910 році золотоніський Успенський собор було освячено і з того часу тут постійно звершувалися богослужіння.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині