Повернули з тимчасово окупованої території Херсонщини: на Черкащині поселили родину з чотирма дітьми

Ексклюзивно

На Черкащині в одному з сіл надали житло для родини з чотирма дітьми, яку повернули з тимчасово окупованої території Херсонщини.

Нині з сімʼєю тримають звʼязок та працюють над тим, щоб допомогти, зокрема, покращити їхні умови проживання, повідомив у коментарі Суспільному представник уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Черкаській області Максим Тептюк.

Представник розповів, що родина поселитися на Черкащині вирішила зі своїх міркувань:

"Чоловіка, дружину та дітей повернули з тимчасово окупованої території. Також вони, як батьки, є офіційними опікунами прийомних дітей — племінників, у яких загинула мати. За своїм бажанням родина вирішила проживати на території Черкаської області. Їм першочергово надали житло в одному із сіл".

На тимчасово окупованій території вони піддавалися дискримінації, їм хотіли примусово видати паспорти, додав Максим Тептюк.

"Люди почувалися там у небезпеці, адже територію, де ти народився та все життя прожив — окупували. Повсюди — люди зі зброєю. Також була дискримінація, зокрема, по освітньому процесу та мові: там українських шкіл взагалі немає, а сімʼя україномовна. Розповіли, що їх хотіли примусово паспортизувати. А без тих паспортів нічого зробити неможливо. Вони відчували дискримінацію та небезпеку".

Родина виїжджала поспіхом, тому ніяких речей з собою не взяли:

"На блокпостах окупанти ставили різні незручні для українців запитання. Тому вони виїжджали без речей, адже не хотіли привертати уваги. Уже на місці ми допомогли тим, що надали речі першої потреби: продукти, одяг, посуд. Також долучили ГО «Об’єднання багатодітних родин «Крила» та «Карітас-Спес Україна», теж надали допомогу. ГО «Право на захист» надавали консультації шляхом безплатного юридичного супроводу".

Сімʼя приїхала без українських паспортів, адже там їхні документи забрали:

"Вони приїхали без наших паспортів. Опісля родина звернулася в громаду та до нас. Ми прибули зі спеціалістами, які пояснили яким чином оформити документи, а також надали першу консультативну допомогу", — зазначив Максим Тептюк.

Як розповіла засновниця ГО "Об'єднання багатодітних родин «Крила»" Валерія Шинкарьова, її організація доєдналася до підтримки родини:

"До мене звернулися представники Офісу уповноваженого з прав людини в Черкаській області. Ми спільно разом доєдналися до підтримки цієї родини, зокрема, допомогли продуктовими наборами. Річ у тому, що родина взагалі потребує дуже багато різних речей. Наприклад, плиту, адже нині вони не мають на чому готувати їжу. Також їх повністю треба забезпечити іншою потрібною технікою. Тому нині ведемо ще переговори з меценатами, які нададуть кухонну плиту для приготування їжі. Ми розуміємо, що громадою і бізнесом маємо підтримати цю родину."

Максим Тептюк додав, що наразі налагодили комунікацію з родиною та працюють над тим, щоб надавати допомогу та вирішувати їхні потреби, зокрема, покращувати умови проживання.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині