"Залізна пташка" з кілограмом заряду: як захоплення черкащанина стало зброєю для знищення росіян

Ексклюзивно

Команда однодумців з Умані збирає та ремонтує дрони для військових. За три місяці роботи вони передали на фронт три десятки "камікадзе" та відремонтували понад 40.

Збирач дронів Олександр Доленко розповів Суспільному, що таке захоплення мав ще до повномасштабної війни, а з її початком вирішив свої знання використовуватиме на допомогу армії.

За словами пана Олександра, він збирає дрони вже протягом 12 років. За станом здоров’я брати участь у бойових діях не може. Тому такі "залізні пташки" збирає, аби допомагати армії:

Це захоплення переросло в зброю, яку ми використовуємо для знищення росіян".

Зібрані дрони та рами. Суспільне Черкаси

У команді Олександра п’ять однодумців. Кожен відповідає за свій процес у виготовленні та ремонті дронів:

"Складання дрона — це механічна збірка і розпайка, а також розміщення самих частин живлення. Це важливо, оскільки рами є різні, й коли ми розташовуємо всі запчастини на різних місцях, то це потрібно розраховувати".

Під час збирання дрону. Суспільне Черкаси

Волонтер розповів, що за наявності компонентів "камікадзе" можна зібрати за чотири години. Для економії коштів деякі деталі друкують самі.

"Запчастини з гумового пластику коштують в інтернеті 200 гривень, але ми робимо їх самостійно, тому вони приблизно вартують 20 гривень. Системи скидів ми теж друкуємо, адже їх продають за дві тисячі гривень, але по собівартості виходить близько тисячі. Тобто накрути дуже великі", — пояснив Олександр.

Купити необхідне для дронів допомагають волонтери, які збирають кошти для цього, розповів керівник доброчинного фонду "Переможний шлях 777" Іван Кузьменко:

збираємо кошти для цього. Перераховуємо на рахунок Олександра і він витрачає їх на виготовлення дрони. Після того ми веземо їх нашим захисникам. Усе задокументовано, тобто є договір, акт прийняття-передання, рахунок на оплату і є накладна".

Зі слів Івана Кузьменка, Олександр з командою передав вісім дронів, які відвезли на передову. А назад привіз слова подяки від військовослужбовців, адже таке підсилення їм згодилося.

Дрони. Суспільне Черкаси

"Останнього разу нам потрібно було пʼять дронів. Він зробив, та дав нам їх в борг, бо не було чим заплатити. Ми завезли їх хлопцям, а вони вже ними відпрацювали", — додав керівник доброчинного фонду.

Для того, аби готовий дрон відправити на бойові позиції, його потрібно облітати. Як зазначив Олександр Доленко, щоб вміти літати, треба спочатку навчитися на симуляторі, а вже потім здійснювати польоти на дроні:

Політ дрону. Суспільне Черкаси

"У нас є спеціальний багатофункціональний дрон. У ньому є функції завмирання на точці, це відбувається за допомогою GPS. Саме на такому дроні люди у нас вчаться пілотувати. Проте FPV-дрон — це небезпечна річ, бо швидкість обертання пропелерів в дроні може сягати 500 обертів за секунду. А це дуже величезні швидкості.

Волонтер розповів, що додатково тестує дрони без окулярів і монітора. Це для того, щоб перевірити, як така "пташка" відчуває апаратуру:

"Дрон повністю відповідав на команди, які я йому віддавав".

Ще одним етапом перевірки є імітація скиду з дрона. Проте замість вибухівки – пляшка з водою.

"Якщо на тебе летить така річ і несе кілограм заряду, то це дуже страшно. Дрон можна знову зарядити й він знову полетить нищити. Це його перевага, особливо колосальна фінансова перевага серед звичайних «камікадзе»", — пояснив Олександр.

За три місяці команда Олександра зібрала 30 дронів та відремонтувала понад 40. Зі слів волонтера, збирають усі види літальних пристроїв. Нині мають найбільшого — десятидюймового "птаха" який може підняти три кілограми.

Дрони з обладнанням. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині