"Той колеса погубив, той піддон пробив": на Черкащині люди просять відремонтувати дорогу до села

Ексклюзивно

На Черкащині люди скаржаться на розбиту дорогу, що сполучає село Хрещатик з трасою Канів — Кременчук.

Для вирішення проблеми звертались до місцевої влади та результату домогтись не вдалось, розповіла Суспільному місцева жителька Ольга Янтікова.

На час знімання нашого сюжету у селі Хрещатик біля магазину зібралися близько 60 людей. Усі — обурені станом доріг. За словами одного з жителів — Володимира Ключки, біля магазину розпочинається і закінчується життя села, оскільки транспорт далі не курсує:

"Їдеш: той запчастину залишив, той колеса погубив, той піддон пробив. Я ще зробив автомобіль у січні — змінив усе. Треба знову міняти шарові, стійки, це пів року їздиш — й ремонтуєш".

Люди зібрались біля магазину. Суспільне Черкаси

Місцева жителька Ольга Янтікова півтори години чекала на швидку допомогу для батька:

"Прислали з Черкас реанімобіль, дякую лікарям, та потім в батька стався напад по дорозі. Ми тільки виїхали з хутора за поворот, стався напад, то водій зупинився, тому що лікар попросив, бо він не міг проводить ніяких дій".

Люди зібрались біля магазину. Суспільне Черкаси

Аби дістатись траси потрібно минути два села: Первомайське та Тубільці. Дорога, що сполучає село Первомайське з Хрещатиком, теж розбита, розповів житель Юрій Зонюк:

"Жителі і гості села Хрещатик з «дуже великим задоволенням» їздять по цій дорозі, коли тебе теліпає. А особливо, я думаю, подобається швидкій допомозі доїжджати до хворих людей".

Дорога. Суспільне Черкаси

А шлях від Хрещатика до Тубільців протяжністю 14 кілометрів автобуси долають за 40 хвилин, розповіла місцева жителька Олена Михальченкова:

"Зимою не було автобусного сполучення, мабуть, тижні два чи три. Ми всі були шоковані. Як жити далі? Ну я розумію, що можна піти купити хлібину, але ж у людей, крім хліба, є ще справи".

За три тижні перевізник поновив роботу. Автобуси нині курсують двічі на добу. Схожа ситуація і зі шкільним транспортом. Шестикласник Назар Никон навчається у сусідніх Тубільцях:

"Восени через ці дороги автобус ламається, у нас він старенький. Іноді добираємось до школи на велосипедах, а іноді й зовсім не йдемо у школу. Посеред лісу було пробилось колесо й нас потім батьки забирали, а кого не забирали, то пішки додому йшли".

Дитина їде на велосипеді. Суспільне Черкаси

Зі слів голови Мошнівської громади Богдана Шкарбути, дорога перебуває на балансі служби місцевих доріг, а фінансує ремонт обласна влада, до якої неодноразово звертались протягом двох років.

Згідно із розпорядженням обласної військової адміністрації у 2023 році на ремонт дороги Хрещатик – Тубільці із місцевого бюджету спрямували п’ять мільйонів вісімсот п’ятдесят тисяч гривень. Та ремонт розпочали з Тубільців, розповів заступник директора служби місцевих автомобільних доріг Володимир Павлюк:

"Оскільки Тубільці більше село, ніж Хрещатик, населення більше, транспорт їде через Тубільці на те саме Первомайське і інші села. Там на Березняки є поворот в тому числі".

Машина їде дорогою. Суспільне Черкаси

Під час дії воєнного стану субвенції з державного бюджету місцевим не спрямовують, пояснив пан Володимир, тобто у розпорядженні за 2024 рік вказаний залишок від ремонту 2023 року, а саме два мільйони триста тисяч гривень. Натомість актів виконаних робіт кореспондентам Суспільного побачити не вдалося.

"На суму п'ять мільйонів 223 гривні виконання. Гроші, які залишились, перейшли на цей рік (2024 - ред.), плюс додали те, що з інших об’єктів лишилось. Вийшло два мільйони триста тисяч саме на цю дорогу", — зазначив заступник директора служби місцевих автомобільних доріг.

За його словами, у 2024 році роботи на цій ділянці проводити не планують через війну та брак фінансування:

"Зараз у нас немає фінансової можливості це зробити. Ми виконуємо роботи згідно із розпорядженням обласної адміністрації, там передбачена на кожен об’єкт певна сума фінансування, перевищити яку ми не маємо права, якщо будуть зміни у розпорядженні адміністрації — ми готові виконати".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині