Черкащанка Серафіма Черній три роки не користувалася гарячою водою, а в червні 2024 року — отримала квитанцію на 177 гривень. Хоча показники лічильника не змінилися, але сума за гарячу воду, яку жінка не використовує, — росте.
За поясненням звернулася до комунального підприємства теплових мереж "Черкаситеплокомуненерго", розповіла Суспільному Серафіма Черній.
Пані Серафіма розповіла, що показник лічильника на гарячу воду у квартирі становить 136 з половиною метрів кубічних. Він не змінювався із жовтня 2021 року, з того часу як вона встановила бойлер та відключила гаряче водопостачання до квартири.
"У квартирі гарячої води майже не було — максимум 30 градусів, але хіба це гаряча вода? Я не могла ні помитися, нічого. Тоді люди стали ставили бойлери і я теж вирішила".
Відтоді кран у ванній черкащанка не чіпала.
"У мене два стояки у квартирі. Є у ванні, а також на кухні. От у ванній жодного разу я не відкривала. А от на кухні, тільки в цьому році — користувалася два місяці. Щодо цього подавала показники і я платила за ними", — пояснила власниця квартири Серафіма Черній.
За останні два місяці показники на обох лічильниках не змінювалися. Утім різниця оплати між двома квитанціями склала 130 гривень. За поясненням жінка звернулася до комунального підприємства теплових мереж "Черкаситеплокомуненерго":
"Я сказала, що, мабуть, це помилка. Мені відповіли, що ні, це не помилка — ми перейшли на новий спосіб розрахунків: тепер будемо враховувати загальнобудинковий лічильник на гігакалоріїЦе кількість теплової енергії необхідної для нагрівання 1000 м3 води на 1 °C.".
У такій ситуації опинилася і сусідка пані Серафіми — Людмила Болдіна.
"Така ж платіжка прийшла. Я водою не користувалася, бо бойлер стоїть з травня 2023 року. Але отримала платіжку. Коли перший раз прийшла квитанція, то я 70 гривень заплатила. А нині якийсь перерахунок і уже 140 гривень до оплати", — поділилася пані Людмила.
Різниця в оплаті послуги без зміни показників пов’язана із загальною сумою спожитої гарячої води у будинку, пояснив начальник відділу роботи зі зверненнями споживачів комунального підприємства теплових мереж "Черкаситеплокомуненерго" Андрій Сиротчук:
"Для отримання гарячої води використовується теплова енергія. Її обрахунок проводить вузол комерційного обліку теплової енергії, який встановлений в будинку. Ця теплова енергія використовується споживачем, як у вигляді гарячої води, яку він використовує. Тобто теплова енергія у цій воді проходить по трубопроводах у підвал, на технічне горище, у межах квартир. І вона є облікованою і підлягає розподілу щодо займаної площі".
Зі слів Андрія Сиротчука, такий розрахунок здійснюється відповідно до правил надання послуги з постачання гарячої води затверджених рішенням Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. До черкащан платіжки із врахуванням цього положення почали надходити із квітня 2023 року.
"У будинку за показниками квартирних лічильників та за нормою, наприклад, нарахували 200 метрів кубічних гарячої води. Відповідно на цей показник нараховується плата за теплову енергію, яку витратили в розмірі 20 відсотків. А потім ця визначена плата у 20% розподіляється між всіма споживачами в будівлі пропорційно займаній площі квартир", — розповів начальник відділу роботи зі зверненнями споживачів.
Користувачів про зміни, як зазначив Андрій Сиротчук, попереджали на зворотній частині квитанції.
Власниця квартири Серафіма Черній поділилася, що здивована з того, як можна прив’язати гарячу воду до всього будинку і до квадратного метра:
"Я ж не мию кожен квадратний метр своєї квартири гарячою водою. Регулярно плачу за електроенергію, за бойлер. Я ж ні мілілітра води не використала, то чому маю платити за це".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині