Зібрали підписи за добу: черкасці підтримали петицію проти реконструкції "Будинку з грифонами"

Ексклюзивно
Працівник будівництва встановлює паспорт об'єкта біля "Будинку з грифонами". Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Черкасці станом на 17:00 1 серпня 724 голосами підтримали петицію проти реконструкції "Будинку з грифонами" на Замковому узвозі. Для розгляду звернення депутатами, необхідно 500 голосів.

Петицію на сайті міськради Ксенія Прокопʼєва створила 31 липня, розповів Суспільному громадський діяч Денис Гайда.

З його слів, небайдужі жителі міста також створили "Комітет захисту Замкового узвозу" та взяли на контроль збереження історичних памʼяток міста. Коли 30 липня почалися демонтажні роботи на даху "Будинку з грифонами" представники Комітету викликали поліцію та журналістів:

"Раніше міський голова та забудовник говорили саме про реставрацію, що помітно було і на макетах проєкту. Тому в нас взагалі не виникало питань стосовно цього. Але тепер ми бачимо на паспорті об'єкта оновлений проєкт з мансардою, яка зіпсує зовнішній вигляд пам'ятки та підвищує висоту будинку, чим перекриватиме вид з оглядового майданчика, що у сквері імені Богдана Хмельницького. Ми вимагаємо реставрації будівлі із збереженням її історичного вигляду і категорично проти надбудови додаткового третього поверху. Ми вважаємо, що мають бути зупинені нинішні дії по реконструкції та проведена реставрація, аби зберегти цей будинок".

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради, петицію мають розглянути депутати після того, як вона набере 500 голосів.

Як розповіли Суспільному в Черкаській обласній прокуратурі, станом на 31 липня 2024 року у судах перебуває дві справи по "Будинку із грифонами". Одна з них — про визнання протиправним наказу управління охорони культурної спадщини Черкаської ОВА про внесення цього будинку до щойно виявлених пам'яток архітектури. Друга справа — про зобов'язання укласти охоронний договір на об'єкт культурної спадщини, наразі зупинена.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині