На Черкащині станом на початок серпня функціонують 46 сонячних та одна вітрова електростанції. Також домашні сонячні електростанції встановлюють у приватних домогосподарствах. Утім графіків відключень електропостачання поки не уникнути.
Розповів під час брифінгу заступник начальника Черкаської обласної військової адміністрації Антон Царюк.
З його слів, держава готова надавати пільгові кредити людям, які готові встановлювати станції з виробництва електроенергії вдома та сприяти під'єднанню когенераційних установок.
"Росіяни знищили девʼять гігаватів маневрової генерації. Тому проблема з енергетикою залишається. Наразі проводять роботи, направлені на відновлення інфраструктури. Також ми вживаємо заходів щодо убезпечення об'єктів генерації ", — зазначив посадовець.
Також, він додав, що триває робота щодо розвитку розподіленої генерації. Зокрема, в області функціонують 46 сонячних електростанцій. Ще 1 350 таких станцій є у приватних домогосподарствах. Також в регіоні діє одна вітрова електростанція.
Зі слів Антона Царюка, наразі спрощено механізм тимчасового під'єднання когенераційних установок до загальної мережі:
"Відповідні документи можна буде оформити після закінчення дії воєнного стану".
Посадовець додав, що додатково держава впроваджує пільгове кредитування для домогосподарств, які вирішили облаштувати домашні сонячні електростанції.
"Представники бізнесу та окремі домогосподарства наразі нерідко виходять на ринок як продавці електроенергії. Таким чином, вони забезпечують електроенергією себе і менше залежать від загальних мереж, і паралельно можуть продавати залишки державі", — пояснив Антон Царюк.
Нині також на рівні держави розробляється план забезпечення адміністративних установ альтернативними джерелами енергопостачання та розвитку "розумних мереж", що дозволить використовувати електроенергію економніше.
Проте посадовець додав, що проблема з енергетикою залишається, тому графіки відключень ще будуть застосовувати.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині