У Черкаському кардіоцентрі вперше провели операцію через судину

Ексклюзивно

Лікарі Черкаського кардіологічного центру вперше провели хірургічну операцію пацієнту через судину.

Оперативне втручання такого рівня складності на Черкащині провели вперше, розповів Суспільному завідувач відділення серцево-судинної хірургії Олег Журба. Таким чином вдалося уникнути розриву аорти та внутрішньої кровотечі.

63-річний прооперований пацієнт Микола Кутовий нині весь час тримає в руках мобільний телефон. Пояснив, що в післяопераційний період хоче бути постійно на зв’язку з рідними:

"Болить, як зазвичай після операції, але так краще і краще з кожним разом".

Пан Микола звернувся до кардіоцентру з відчуттям болю під серцем та високим тиском, що супроводжував його протягом останніх десяти років.

"То ж погано, що не міряв той тиск. Так колись замірюють. «Який тиск у тебе? — Та хто його знає. І 160 і 180, хто його міряв?». Як уже заболіло, тоді відчув. Треба раніше ходить і пробувати лікуватись".

Михайло Кутовий. Суспільне Черкаси

У кардіоцентрі йому встановили діагноз та спланували операцію, розповів пацієнт:

"Якось я так моментально прокинувся: «о, шиють». І потім знімають з мене все і в реанімацію. Сказали не напружуватися так, як раніше".

Розшаровуюча дисекція, тобто тріщина аорти виникла внаслідок нестабільного кров’яного тиску, пояснив завідувач відділення серцево-судинної хірургії кардіологічного центру Олег Журба:

"Цей випадок був складний тим, що у дуже важкодоступному місці була тріщина, вона розповсюдилася аж до нижніх кінцівок".

Завідувач відділення серцево-судинної хірургії кардіологічного центру Олег Журба. Суспільне Черкаси

Так, за його словами, операція такого рівня складності була виконана в кардіоцентрі вперше:

"Ендоваскулярне втручання, коли не використовуючи великий доступ, вставили дуже довгий стент, через головну судину стегнову провели в аорту і те місце, де був розрив аорти притиснули довгим стентом спеціальним покриттям. Пацієнт страждав дуже довго артеріальною гіпертензією і він не контролював тиск. І ми маємо за цим слідкувати, бо перевірка тиску зменшує такі випадки на 20 відсотків".

У подальшому пацієнту потрібно буде регулярно звертатися за консультацією, додав Олег Журба:

"Перше, що він мене запитав — чи можна буде повернутися до звичного життя і працювати. Я сказав: «звичайно, ви будете працювати, життя продовжується»".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині