З ящіркою-асистентом: як черкаська лікарка-волонтерка допомагала на деокупованій Миколаївщині

Ексклюзивно

Медикиня з Черкащини Анастасія Коваль разом із командою лікарок-волонтерок допомагала пацієнтам на деокупованій Миколаївщині. До людей вона поїхала разом зі своєю бородатою агамою, з якою ніколи не розлучається.

Таким чином хотіла не тільки допомогти людям фаховою порадою, а й розрадити їх емоційно, розповіла вона Суспільному.

Долучитися до поїздки на Миколаївщину Анастасію запросила громадська організація "Кейсерс". Поїхала зі своєю ящіркою, на ймення Чугайстер, або ж просто Чу.

У телефоні волонтерки — фото дороги, людей та малого Чу.

"Мій асистент завжди був біля мене, на столі", — зазначила вона.

Ящірка Чугайстер під час прийому. Архів Анастасії Коваль

Поїздка тривала п’ять днів.

"Лікарів шукали по всій Україні. Зі мною були лікарка акушер-гінеколог і водійка —нереально крута. Це треба бачити, як вона кермує", — розповіла Анастасія.

Розповіла, що її вразило на деокупованих територіях:

"Вразило те, що коли ми їхали дорогою, з однієї сторони було поле, де відбувалося розмінування, а з іншої — аграрії збирали урожай".

Люди чекали медиків-волонтерів у п’ятьох селах Миколаївщини.

"Вони не мають можливості отримати повну медичну допомогу, тому що дороги дуже розбиті й автобуси не їздять. У мене була пацієнтка, в якої я знайшла онконастороженість. Я б хотіла, аби вона поїхала до обласного центру на операцію. Але люди кажуть, що там автобуси не курсують, сусіди не хочуть їздити та і грошей немає — ось це дуже засмучує", — пояснила Анастасія.

Ящірка Чу мав терапевтичне завдання. Суспільне Черкаси

Зі слів волонтерки, пацієнти говорили про наболіле та дякували за те, що до них приїхали. За процесом стежив Чу. Утім, він мав не менш важливе терапевтичне завдання:

"Тішив людей, які приходили на прийом. Ніхто його не боявся, всі комунікували та казали, що від такої зоотерапії їм уже краще. Ні про що не жалкую, нам було добре".

Нині ж лікарка Анастасія Коваль разом із Чугайстром повернулися, аби лікувати пацієнтів Черкащини. Вона додала, що має намір вирушити ще в одну волонтерську подорож.

Лікарка-волонтерка з ящіркою. Суспільне Черкаси

"Війна не десь там на Сході країни, війна скрізь. Коли ми тут живемо, то не маємо права абстрагуватися. Я вважаю, що кожен має робити все, щоб допомогти людям", — зазначила Анастасія.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині