Немає світла — немає мережі: чому у черкащан відсутній інтернет під час відключень

Ексклюзивно

Коли вимикають електропостачання — зникає інтернет. Із такими скаргами черкащани звертаються до мобільних операторів та провайдерів. Та аби мати інтернет, не обов’язково бути під’єднаним до енергомережі, зазначають фахівці.

Людям пропонують під’єднати до приватних будинків та квартир обладнання для безперебійного живлення, аби постійно мати доступ до мережі, розповів Суспільному технічний директор однієї з компаній-провайдерів Олександр Василенко.

"Це як у тому анекдоті: поки горить лампочка — я щось роблю". Так черкащанка Оксана Максимів розповідає про свою роботу під час відключень електроенергії. Вона працює SMM-спеціалістом, тож повинна постійно бути на зв’язку та в мережі.

"Зараз дуже часто відключення, тому мені доводиться підлаштовуватись під той час, коли світло є. Потухне — і, на жаль, мені вже потрібно закінчувати, щоб не боятися, що обірветься зв’язок з моїми клієнтами", — пояснила вона.

Черкащанка Оксана Максимів працює з дому. Суспільне Черкаси

Коли вимикають електроенергію, пані Оксана завершує телефонні виклики та виходить із робочих сайтів, оскільки при відключенні може втратити важливу інформацію.

"Тоді я займаюсь якимись своїми справами, наприклад, готую їсти або займаюся творчістю, малюю".

Черкащанка додала, що пересувається на кріслі колісному, тож під час знеструмлення, коли припиняє працювати ліфт, спуститись сходами не може.

"Саме через цю проблему я й не можу десь піти в кафе попрацювати, де є вайфай. Мені доводиться сидіти вдома чекати, коли з’явиться світло", — пояснила вона.

Черкащанка Оксана Максимів працює з дому. Суспільне Черкаси

Разом із електроенергією, додала, зникає і мобільний зв’язок.

Це відбувається через навантаження на базові станції, пояснила PR-директорка однієї з компаній мобільного оператора Вікторія Рубан:

"Скажімо, якщо у зоні покриття базової станції знаходиться багато людей і всі вони одночасно користуються важким контентом, переглядають відео, то зрозуміло, що запасу базової станції вистачить на менший час".

Аби подовжити час роботи мобільного інтернету під час відключень, пояснила фахівчиня, потрібно обмежити користування відеохостингами — сайтами для завантаження відео, не переглядати відео в режимі онлайн та мінімізувати користування соціальними мережами.

Руки на клавіатурі. Суспільне Черкаси

"Телекомунікаційне обладнання працює від електрики, так само як комп’ютер або праска, і коли зникає світло — це така сама проблема для оператора, як і для будь-якого іншого споживача електрики", — додала фахівчиня.

Для забезпечення роботи інтернету під час знеструмлення провайдери пропонують абонентам під’єднати до приватних будинків та квартир обладнання для безперебійного живлення, розповів технічний директор однієї з компаній-провайдерів Олександр Василенко:

"Якщо у вас багатоповерховий будинок, то провайдер може встановити блок безперебійного живлення. Тоді ви будете мати інтернет у себе вдома навіть без світла у вашому будинку, але для цього буде потрібно заживити домашній роутер. Для цього ми маємо декілька варіантів: один із них — це взяти павербанк та адаптер, який буде конвертувати живлення на роутер".

Олександр Василенко розповідає про можливість встановити блок безперебійного живлення. Суспільне Черкаси

Послуга встановлення блоку живлення на кілька під’їздів є безоплатною, та через підвищення попиту доведеться почекати.

"Якщо у людини немає змоги чекати, але вона хоче, щоб завжди працював інтернет, можна замовити послугу підключення по оптоволокну у квартиру. Оптичний кабель приходить прямо в квартиру від найближчої серверної, а серверна заживлена акумуляторами та генераторами", — пояснив він.

Для мешканців багатоквартирних будинків ця послуга буде платною — у кожного провайдера свої розцінки, пояснив Олександр Василенко. Власники ж приватних будинків отримують її безоплатно, але для підключення потрібно мати два пристрої — роутер та оптичний термінал.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині