На Черкащині мобільні вогневі групи збивають російські "шахеди". Працюють вони в будь-яку пору доби і погоду.
Виїжджають відразу після сигналу повітряної тривоги, аби патрулювати небо, розповів Суспільному командир загону "Смілянська сотня" Андрій Колесник.
Двадцять хвилин аби доїхати на позиції та одна аби дістати спорядження, — це час, необхідний аби розгорнути мобільний вогневий пункт, пояснив пан Андрій:
"Як тільки «шахеди» залітають на Черкащину, всі групи виїжджають і чекають, бо передбачити, куди він полетить, важко".
Патрулюють небо бійці на пікапах. На одному із них — позначка про успішне приземлення "шахеда", розповів кулеметник Олександр Пархоменко. Саме набої із його черги потрапили в ціль.
"Після підготовки це вже стає легкою задачкою і ти йдеш з азартом обороняти наше небо задля спокою наших громадян".
До повномасштабного вторгнення більшість чоловіків із загону мали цивільні професії, розповів командир Андрій Колесник. Та після 24 лютого, довелось здобувати нові знання, аби захищатись від російських атак:
"Ніхто з нас до цього ні в ППО, ні в мобільних групах не був. Ми тут, ми на місці, нам не може бути тяжко, тяжко хлопцям на передовій. При цьому я знаю, що кожен із нас готовий, якщо буде наказ, виїхати в зону бойових дій".
Охоронці неба працюють позмінно і забезпечують цілодобове чергування, розповів спостерігач мобільної вогневої групи Андрій Фідрус:
"Нам ППО підказує, в якому секторі має з’явитися ціль, і якщо ми щось «намацали», то вмикаємо лазер. Просто знаєш, що треба, ідеш і працюєш, хоч вночі, хоч вдень, у мороз, вітер чи дощ — ми в будь-яку погоду виїжджаємо на точку і працюємо".
Пану Андрієві 61 рік. Воювати на передову його не взяли, тож долучився до добровольчого формування, яке охороняє Черкащину. Тут живе його родина, тож робота в мобільному пункті ППО — можливість захистити їхні домівки:
"Хлопці захищають нас на фронті, на передовій, а ми тут. Це скрізь потрібно".
Мобільні вогневі групи перебувають у складі добровольчого формування Черкаської територіальної громади, розповів заступник командира Василь Могильний. Вони є підсиленням протиповітряної оборони.
"Ми маємо можливість замінити хлопців, які можуть піти в ЗСУ і бути на передовій. Те, що ми зараз робимо, я вважаю, дуже достойна робота. В нас єдина мотивація — безпека наших дітей, онуків і держави", — зазначив пан Василь.
Василь Могильний пояснив: тактика російських військових за останній рік змінилась, тож їм потрібне переоснащення, аби ще ефективніше "приземляти" безпілотники:
"Росіян дуже змінюють свою тактику, заходять із вищих висот, збільшують швидкість, тому нам вкрай потрібне технічне переобладнання, в першу чергу — нічні прилади швидкого виявлення цілі. А хлопці знають свою роботу і зроблять все те, щоб вони далеко не полетіли ".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині