У Холодному Яру на Черкащині вшанували героїв, які загинули за Україну — фоторепортаж із відкриття пам'ятних знаків

Ексклюзивно
Відкриття меморіалу героям у Холодному Яру. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

У Холодному Яру 22 червня відкрили чотири пам'ятні горильєфи загиблим військовослужбовцям. Вони розташовані біля пам'ятника загиблим військовим 93 окремої механізованої бригади "Холодний Яр". Разом цей комплекс назвали "Меморіал козакам-добровольцям".

Як відбулося відкриття меморіалу під час двадцять дев'ятих вшанувань героїв Холодного Яру — дивіться у фоторепортажі.

Перший меморіал, який з'явився на цьому місці - пам'ятник військовим 93-ї ОМбр "Холодний Яр".

Керівник національного природного парку "Холодний Яр" Богдан Легоняк розповів, що це — двадцять дев'яті вшанування героїв:

"Холодний Яр — це здавна місце сили та духу української нації, тут завжди точилась боротьба. І ми щороку проводимо вшанування пам'яті Героїв Холодного Яру. Ми відкрили ще чотири пам'ятні погруддя нашим героям якраз з нагоди двадцять дев'ятих вшанувань. Цей пантеон героїв ми робимо для того, щоб люди знали і шанували пам'ять тих, хто віддав життя за волю України".

Нові горильєфи відкрили на честь чотирьох військових:

  • Павло Наконечний-“Історик” (20.05.1997, Черкаси – 18.06.2022, с. Біла Криниця Миколаївської обл.). Учитель історії, співзасновник ГО “Поклик Яру”, боєць 73-го центру ССО ЗСУ.
  • Олександр Пастух – "Добрий" (23.05.1981, смт Війтівці Хмельницької обл. – 29.09.2023, м. Кремінна Луганської обл.). Головний сержант 3-ї роти 2-го стрілецького батальйону ім. Тараса Хаммера 67-ї ОМБр ДУК. Воював на Донбасі з 2015 р. в складі ОЗСП "Азов".
  • Олексій Рубцов – "Солдат" (31.05.1982, Київ – 18.09.2022, м. Зайцеве Донецької обл.). Заступник командира 4-ї сотні ОЗСП "Азов" (2015 – 2016), командир взводу 49-го ОСБат “Карпатська Січ” (2022), козак підрозділу Legio V, командир взводу розвідки 72-ї ОМБр ім. Чорних запорожців, командир взводу розвідки 58-ї ОМБр ім. гетьмана Івана Виговського (2022), старший лейтенант ЗСУ.
  • Віктор Шарий – "Паланковий" (14.04.1960, с. Конятин Чернігівської обл. – 18.12.2022, під м. Бахмутом). Крайовий отаман Бугогардівської паланки Українського козацтва, командир взводу 28-ї ОМБр імені Лицарів Зимового походу ЗСУ (2022). Доброволець УДА (з 2017).

Торік історичний клуб "Холодний Яр" встановив на меморіалі козакам-добровольцям пам’ятники Олегові Куцину – "Куму", Героям України Андрієві Жованику – "Татарину", Дмитрові Коцюбайлу – "Да Вінчі" і Тарасові Бобаничу – "Хаммеру". Пам'ятники встановлювали за кошт холодноярської спільноти, черкащан, військовослужбовців та родин загиблих військових, додав Богдан Легоняк.

Меморіальний комплекс на вшанування загиблих героїв.

Військово-патріотичний клуб "Бойові мурахи" на почесній варті.

Батько загиблого військовослужбовця, засновника табору "Поклик Яру" — "Історика", Юрій Наконечний, поділився спогадами про сина:

"Він воював у складі Сил Спеціальних Операцій, 73 морському центрі, виконували диверсійні роботи в тилу ворога. Він був унікальною людиною і патріотом, який в один момент зрозумів, що державу може змінити лише відповідальна молодь. Але щоб така молодь була, її треба виховувати. Я бачу результат його праці, його вихованців, які свідомі і відповідальні. Де б я не був, я бачу його сліди і згадую, де ми були разом. Він завжди в моєму серці, і завжди зі мною. Він просив у заповіті, щоб не було пам'ятника, щоб Холодний Яр був місцем звитяги, а не скорботи. Але мене попросили його побратими, і я погодився з цією ідеєю".

Рідні загиблих військових принесли квіти до пам'ятних знаків.

Родини загиблих,побратими та черкащани вшанували загиблих спільною молитвою, квітами.

Рідні поблизу меморіалів військовослужбовців.

Також 30 вересня 2023 року на Меморіалі козакам-добровольцям встановили пам’ятники Олегові Собченку — “Чорному” з 72-ї бригади ім. Чорних запорожців, Юліанові Матвійчуку — “Бобру”, Денисові Антіпову — "Буку” та Юрієві Дадаку — “Руфу”.

Учасниця вшанувань біля пам'ятного знаку.

Поблизу меморіалів - бригадні прапори.

Почесна варта біля горильєфу "Доброму".

Шеврони біля пам'ятника загиблим військовим 93 ОМБр "Холодний Яр".

Побратими приїхали на вшанування.

Фото на фоні природи Холодного Яру.

Урочисте вбрання українки.

Спільне фото на пам'ять про вшанування.

Шана побратимові.

Голова оргкомітету двадцять дев'ятих Холодноярських вшанувань героїв Роман Коваль пояснив, що встановлювати меморіали почали 2 роки тому, і нині їх у Холодному Яру чотирнадцять.

Освячення пам'ятних горильєфів.

Бригадні стяги майоріють над пам'ятними горильєфами.

Закінчилось вшанування спільним освяченням зброї.

Наприкінці вшанувань всі охочі освятили зброю.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині