"Нічого так не заставляє економити, як високий тариф": керівник обленерго пояснив зростання суми в платіжках

Офiцiйно
В. о. генерального директора ПАТ "Черкасиобленерго" Вадим Яненко. Суспільне Черкаси

Через застосування нових тарифів з 1 червня на Черкащині для споживачів цифра у платіжках зросте на 285 гривень. Це приблизна сума для тих, хто споживає щомісяця електроенергії в обсязі 170 кіловатів.

Про це під час брифінгу 13 червня розповів в. о. генерального директора публічного акціонерного товариства"Черкасиобленерго" Вадим Яненко, передала кореспондентка Суспільного з місця події Аліна Бережна.

"Здорожчання, звісно, це така неприємна складова. Це здорожчання приблизно складе, якщо взяти орієнтовне споживання на одного побутового абонента на 170 кВт на місяць, то здорожчання для такого абонента складе 285 гривень".

Новий тариф для побутових споживачів затверджений з 1 червня та діятиме, прогнозовано, до 30 квітня 2025 року, пояснив Вадим Яненко:

"Він складав єдиний тариф, я підкреслюю, без диференціації на якісь складові. Єдиний тариф – 4 гривні 32 копійки. До цього він складав 2 гривні 64 копійки. Якраз новий тариф 4 гривні 32 копійки покриває собівартість виробництва і передачу електроенергії двома державними енергокомпаніями найбільшими.  Це «Енергоатом» і «Укргідроенерго». Тому саме такий тариф був встановлений. Наведений мною новий тариф діятиме, прогнозовано, до 30 квітня 2025 року".

Читайте також: Про блекаут мови бути не може: Черкащина виробляє близько половини електроенергії від того, що споживає

За словами посадовця, для росту тарифів є пояснення: масовані обстріли, які знищили більш ніж половину потужностей. Утім є вихід, як зменшити суму в платіжці, додав Вадим Яненко:

"Для того, щоб менше відчувати ці здорожчання, потрібно більше економити. Це реальність сьогодення. Нічого так не заставляє економити, як високий тариф. Це така світова практика — підвищений тариф.  В такому випадку однією зі складових наслідків підвищення тарифу буде все-таки зменшення споживання електроенергії кожним споживачем. Тому підняття тарифу доволі обґрунтоване.  І, на жаль, іншого виходу не було".

За його словами, нині мета – стабільне і виважене проходження ремонтної кампанії. Це найбільша ремонтна кампанія в історії енергетики.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині