Зі співами та танцями: на Черкащині хасиди святкують Шавуот

Ексклюзивно

В Умані хасиди святкують Шавуот — день дарування юдеям головної священної книги — Тори. Вони готують святкову їжу, роблять зачіски просто неба та занурюються в мікву — басейн для омивання.

Шавуот — це одне з трьох паломницьких свят, розповів Суспільному голова Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана Натан Бен Нун.

Зі слів духовного лідера хасидів, рабина Даніеля Даяна, представники єврейської громади готуються до останнього з трьох паломницьких свят заздалегідь: нарізали гілля та прикрасили ним синагогу:

"Ми навколо кладемо трави та гілки дерев, бо це нагадує диво, яке сталося на горі Синай. Там була пустеля, без дерев. І раптом скрізь зʼявилися квіти та дерева з приємним запахом. А все через те, що сказав нам Всевишній: я Бог усіх світів і немає іншого Бога та всіх десятьох заповідей".

Хасиди прикрасили приміщення зрізаним гіллям. Суспільне Черкаси

Цьогоріч Шавуот почнуть святкувати ввечері 11 червня, а завершать за три дні — в четвер 13.

"Сьогодні ми отримуємо святу Тору так, як це було на горі Синай. Ми не спимо всю ніч, щоб відсвяткувати. І ще одним важливим є те, що ми їмо", — поділився Даніель Даян.

Напередодні Шавуота паломники омиваються в мікві, аби очиститись перед святом, розповіла піар-директорка Міжнародного доброчинного фонду імені Рабі Нахмана з Бреславу Анастасія Баришнікова:

"За давніми легендами, перед кожним походом до місця, де вони проводять молитву потрібно повністю омитися, а потім піти молотися. Але не кожен цього дотримується. Ця вода змішується з дощовою та з-під крана. Вона накопичується, а потім через фільтри спускається. Таким чином вода має певну температуру".

Місце для омивання перед святом. Суспільне Черкаси

Паломники підстригають волосся просто на вулиці. Адже це є обов’язковим елементом підготовки до свята. А надвечір влаштовують святкову трапезу.

"Коли євреї отримали Тору, вони ще не розуміли що таке поділ на мʼясну і молочну їжу. І вже у священній книзі вони отримали ці правила як правильно їсти. Перша трапеза буде молочною, тобто на окремому посуді виносяться морозиво згущенку, кнедлики. Тобто те, що зроблено з молока, але що захочуть євреї, те і буде виноситися. Потім цей весь посуд прибирають і на окремому посуді виносять мʼясну трапезу", — деталізувала Анастасія Баришнікова.

Паломнику постригли волосся на вулиці. Суспільне Черкаси

Цьогоріч до Умані приїхали на святкування Шавуота три тисячі паломників, зазначив голова Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана з Бреславу Натан Бен Нун:

"Для них не проблема подолати такий шлях, бо всі хочуть сюди приїхати. Святкуємо Шавуот так само як і Рош га-Шана — співами та танцями. Музикальні інструменти не використовують — самі співають та плескають в долоні. Кожен очікує, що Тора йому відкриється по-іншому".

Хасиди в прикрашеному гіллям приміщенні. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині