Останній дзвоник по-новому: як в Черкасах відзначили завершення навчального року

Ексклюзивно

У черкаських школах завершився навчальний 2023-2024 рік. Цьогоріч навчальні заклади змінили формат проведення свята. Наприклад, в одній зі шкіл учні виконували різні завдання, за що отримували шматок піци.

Останній дзвоник пролунав для тридцяти тисяч черкаських школярів, розповіла заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

У Черкаській школі №19 замість лінійки для дітей влаштували день піци. Учні розв'язували завдання, а зароблені бали обміняли на шматки піци. Більше балів набереш — більше піци з'їси, розповіли восьмикласниці Домініка Сас та Софія Лавріненко.

"У нас є бланк і там є всі локації, які ми будемо проходити", — розповіли дівчата.

Кожен клас має свою станцію і тематику, розповіла вчителька фізичної культури Любов Шумілова:

"Ми представляємо тотем нашого року — спортивну локацію, бо у нас клас найспортивніший, найрухливіший. Ми зустрічаємо літо: веселе, щасливе. Так ми будемо проводити свої канікули — яскраво, незабутньо, з природою пов'язано".

Хотіли, аби останній дзвоник для учнів запам'ятався сміхом і спілкуванням з однолітками. Так про новий формат свята говорить директорка школи Юлія Грабова. Цьогоріч тут двадцять дев'ять випускників.

"Чому саме день піци? Здавалося б, італійська страва. Але філософія в тому, що основа для піци — це переважно те саме, в будь-якій країні, де б її не виготовляли. Але різноманіття інгредієнтів, які до неї входять, створюють довершеність смаку. Отак і школа — школа це база, і от скільки інгредієнтів може бути в піці, стільки різноманітних різнопланових особистостей, дітей навчається в школі".

Пролунав останній дзвоник для вісімдесяти дев'яти учнів гімназії №9. Розповіла директорка закладу Ірина Топчій. Тут випускників проводжали зі школи у супроводі оркестру прикордонної служби. Прийшла підтримати сина-випускника пані Інна Бєлова:

"Гордість за сина, гордість за його знання, які він здобув тут. І радість свята, і вдячність школі, з якої випускається дитина".

Попереду у них іспит і вступ до навчального закладу. Однокласники Анна, Іван та Максим сьогодні в стінах школи востаннє. Мають мрії, та за школою сумуватимуть:

"Печально те, що ми отак покидаємо школу. Не хочеться покидати її, але доросле життя — воно ще веселіше. Хочу стати хорошим юристом. Я буду поступати та вчитися на тренера з бойових мистецтв, отак. Треба було цінувати шкільні роки. Тільки зараз розумієш, що це були найкращі роки, мабуть".

Загалом останній дзвоник в Черкасах пролунав для тридцяти тисяч школярів, з них 1337 — випускники. Це на триста учнів менше, ніж торік, розповіла заступниця міського голови Анастасія Чубіна. Для них цього року організують марш у вишиванках.

"Такої багаторічної традиції, коли випускники перед випускним вечором ідуть містом у гарних сукнях, цьогоріч не буде, як і минулого року. Натомість діти у вишиванках пройдуть маршем подяки і подякують нашим захисникам за те, що вони мають можливість навчатися в черкаських школах попри війну, мріяти, вступати до навчальних закладів і реалізовувати себе".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині