На Черкащині синоптики прогнозують рекордний врожай зернових

Поле пшениці на Черкащині. Суспільне Черкаси / Марія Гаврилян

На Черкащині метеорологи прогнозують рекордний врожай озимих культур. Причина цьому — погодні умови.

Адже несприятливих явищ, які могли суттєво вплинути на зниження врожаю у 2024 році не було, розповів Суспільному начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Зі слів синоптика, родючі землі та сприятливі кліматичні умови Черкащини дозволяють отримувати високі врожаї озимих зернових культур:

"Проте досить часто несприятливі погодні умови — складна зимівля, посуха, надмірна вологість у період наливу та дозрівання зерна, призводять до зменшення їхньої продуктивності та зводять нанівець намагання виростити гарний врожай. Попри значну кількість слаборозвинених посівів перед початком зими, а також погодні умови зимового та весняного періоду були сприятливими як для перезимівлі озимих зернових культур, так і для подальшої вегетації та формування врожаю".

Через теплу погоду відбувся ранній розвиток рослин, пояснив синоптик:

"Аномальне тепло запустило ранні строки відновлення вегетації. Оптимальна температура та кількість опадів у період формування генеративних органів під час березня – травня сприяла розвитку нерозкущених посівів".

З огляду на фактичний стан посівів та наявні запаси продуктивної вологи в ґрунті, прогнозують вдалий урожай. За умови якщо очікувана погода надалі буде сприятливою й у разі відсутності несприятливих факторів, додав Віталій Постригань.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині