Пройшли понад 20 судів різних інстанцій: церква на Черкащині стала українською

Ексклюзивно

На Черкащині у Бужанській громаді через пʼять років очікування і понад 20 судів зареєстрували місцеву церкву Віри, Надії, Любові та матері їх Софії Православної церкви України. Перехід місцеві жителі вирішили на зборах у лютому 2019 року.

Священник московського патріархату, який тоді служив у церкві, перехід не підтримав. Тому разом зі своїм священником місцеві проводили служби на подвір’ї храму, розповів голова релігійної громади Олексій Багателя.

Священник Іван Мазур пʼять років настоятель церкви Віри, Надії, Любові та матері їх Софії ПЦУ, що в селі Бужанка. Раніше до церкви його не впускав священник московського патріархату:

"Коли ми приїздили сюди, щоб на прохання парафіян відслужити богослужіння, то нас не пускали. Матінка отця Василя стояла на дверях і ніяк, казала: "ви хочете заходьте, але його ми не пустимо".

Церква Віри, Надії, Любові та матері їх Софії Православної церкви України у Бужанській громаді. Суспільне Черкаси

Доки всередині храму були прибічники московської церкви, отець Іван проводив богослужіння на подвір’ї.

"Людей приходило багато. Але якщо порівнювати з кількістю на службі у храмі, то виходило звідти від пʼяти до девʼяти людей. А у нас на подвір’ї було 30 і, навіть, більше людей", — розповів священнослужитель.

Вірянка Євгенія Кулага розповіла, що приходила на службу за будь-якої погоди, бо ж підтримувала українську церкву.

"Під зонтиками, коли вітер колише, а ті зонтики ламаються туди й сюди — ми стоїмо й співаємо".

Зі слів отця Івана, після повномасштабного вторгнення, духовенству ПЦУ та місцевим таки вдалося потрапити до храму:

"Тоді ми не застали для риз ніякої шафи".

Усередині храму. Суспільне Черкаси

Її із церкви, припустив Іван Мазур, забрав отець Василь. Не знайшли в храмі й антимінсу — освячену хустину із зашитою частиною мощів святих, та інші церковні речі.

"Я думаю, що він забрав. Адже їхній євхрестійний набір та антимінс мав би бути коли проводилися богослужіння. І вони його забрали, щоб не залишити сліду, бо на кожному антимінсі підписано хто благословляв. А там було підписано чітко — благословляється Кирилом", — поділився священнослужитель.

Місцева громада вирішила вийти з підпорядкування московського патріархату в лютому 2019 року. Як зазначив Олексій Багателя, для цього провели збори. Його тоді обрали головою релігійної громади:

"Ми зібрали всі документи. Завірили протокол у нотаріуса і завезли в Черкаську адміністрацію для повної реєстрації".

У вересні 2019 року адміністрація затвердила це рішення. Та невдовзі його й скасувала. Тоді, додав голова релігійної громади, почали чотирирічний судовий шлях до Православної церкви України. Пройшли через понад 20 судів різних інстанцій. І вже цього року Північний Апеляційний суд поставив остаточну крапку у цій справі.

"Документ про державну реєстрацію нам видали вже 30 квітня цього року. Тепер ми починаємо працювати над церквою, адже вона не закінчена в будівництві, ще немає вимощення, сходи теж потребують ремонту".

Церковні речі. Суспільне Черкаси

Отець Іван розповів, що поступово придбали й всі вивезені попередником речі:

"Ми не мали євхаристійний набір, то його уже придбали за той час переходу. І не було у нас хрестильного ящика".

Також лишилися будівельні роботи.

"Кожен фініш починається новим стартом і нині перед нами відкриваються великі двері. Ще багато роботи, наприклад, потрібно ліквідувати те, що храм тече, а також іконостас не є повноцінним Але це не страшно, тому що є люди добрі, які дають пожертви, тому все це ми відновимо. Головне бути щирим українцем і молитися українською мовою", — зазначив священнослужитель Іван Мазур.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині