Відмовили в отриманні субсидії та нарахували борг: на Черкащині у пенсіонера забрали соцвиплати

Ексклюзивно

Житель села Нова Дмитрівка, що на Черкащині, Володимир Галичий — пенсіонер. Уперше за 30 років йому відмовили в отриманні субсидії. Через це з пенсією у розмірі три з половиною тисячі гривень та без фінансової допомоги за цей опалювальний період отримав борг, через який йому можуть перекрити постачання газу.

У тому, що пан Володимир наразі не отримує субсидію порушення законодавства немає, про це розповіла Суспільному начальниця відділу контролю за правильністю призначення житлових субсидій та пільг Головного управління пенсійного фонду України в області Вікторія Думанецька.

Аби економити, підтримував в будинку температуру не вище пʼяти градусів, розповів пенсіонер, інвалід другої групи Володимир Галичий. Протягом 30 років він користувався субсидією, та цього опалювального сезону в її отриманні йому відмовили:

"Я прожив 76 років і субсидію мав, а цього року така катавасія. Це просто знущання. Я ж багато допомагав: працював і заступником голови колгоспу, і будував. За що ж таке відношення?"

Субсидії пана Володимира позбавили через неправильно оформлену в місцевій сільській раді декларацію про площу будинку.

"Мені дали відповідь, що вчора було засідання комісії, де вирішили, що у вас збільшена площа. Через це вам відмовлено у субсидії. Вони самі заповняли, без мого підпису пустили в електронному вигляді. І тут вони включили, що загальна площа житлового приміщення 289,9 кв. метрів. Але загальна 180, а записали як опалювальну", — зазначив Володимир Галичий.

Пенсіонер Володимир Галичий. Суспільне Черкаси

У зв’язку з відсутністю субсидії пенсіонеру нарахували борг:

"До сплати нарахували 4391 гривню, а пенсії — три з половиною тисячі. По тисячі гривень плачу, щоб не обрізали, бо до сплати — заборгованість".

Заступниці сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Тетяни Гончаренко на робочому місці журналісти Суспільного не застали. Телефоном пояснила: діяли в межах чинного законодавства.

"Володимиру Антоновичу у 2021 році була призначена субсидія. Комісія, яка створена в управлінні праці, розглянула конкретно на кого, може, потрібно звернути увагу і чи людина заслуговує на призначення субсидії. Ми збирали пакет документів і передавали на управління праці, а тепер лише вносимо інформацію до бази Пенсійного фонду", — повідомила заступниця.

Тетяна Гончаренко додала, що не тільки їхній працівник складав акт та вносив площу:

"Працівник записує те, що бачить у технічному паспорті, але, окрім цього, він зобов’язаний відсканувати і подати сторінку із технічного паспорта".

У тому, що пан Володимир наразі не отримує субсидію порушення законодавства немає, пояснила начальниця відділу контролю за правильністю призначення житлових субсидій та пільг головного управління Пенсійного фонду України в області Вікторія Думанецька:

"Відповідно до постанови 848 пункту 14 підпункту один зазначено, що житлові субсидії не призначають якщо загальна площа індивідуального будинку перевищує 230 квадратних метрів. Цей документ діє з 1995 року і по цьому пункту змін не було".

Вікторія Думанецька пояснила, що порушення законодавства немає. Суспільне Черкаси

Чому, протягом усіх цих років чоловіку нараховували субсидію жінка не розуміє.

"Ми перейняли повноваження з 1 грудня 2022 року. Тож коли ми перепризначаємо ці субсидії, то заново маємо перевірити справу. Можу порекомендувати цьому чоловіку звернутися до офіційних органів і взяти витяг з державного реєстру нерухомості, де було б зазначено, яка дійсно в нього площа будинку. Тоді перевіримо ми", — додала Вікторія Думанецька.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині