"Розвиваємо робототехніку та 3D-моделювання": на Черкащині в гімназії впроваджують інноваційні технології

У Золотоніській гімназії імені Скляренка школярі створюють роботів, навчаються за допомогою конструктора Lego та друкують його частинки на 3D-принтерах.

У 2017 році заклад долучився до програми "Інноваційні школи Черкащини", і нині у складі 33 освітніх закладів розвивають новаторські підходи в школах, повідомила Суспільному директорка Золотоніській гімназії імені Скляренка Валентина Боченкова.

Урок української мови другокласників починається із конструктора Lego — "цеглинки" не для гри, а для інтегрованого навчання, розповіла вчителька початкових класів Світлана Шевченко:

"Який колір підіймати залежить від питання, а тому діти шукають відповідь. І відповідно до цієї відповіді вони підіймають потрібний колір".

Восьмирічний Максим Лещенко любить складати Lego, тож таке навчання для нього цікаве.

"Так думається краще, коли "цеглинки" можна збирати", — поділився школяр.

Школярі на уроці. Суспільне Черкаси

Вчителька Світлана Шевченко додала, що з такими іграми можна вчитися фантазуючи:

"Ми працюємо на уроках трудового навчання, малювання та образотворчого мистецтва, де діти фантазують, створюють різні об’єкти, наприклад, міста, парки чи дитячі розважальні центри майбутнього".

У іншому класі дев’ятикласники конструюють моделі на екрані комп’ютера, розповів учень Дмитро Коваль. Наприклад, щоб зробити виріз, він відрахував пʼять міліметрів.

Далі моделі друкують на 3D-принтері.

"Нас попросив вчитель з трудового навчання зробити предмет. Це для того, щоб учні інших класів за допомогою нього робили креслення", — пояснив Дмитро Коваль.

Учитель з трудового навчання та керівник гончарного гуртка Григорій Блажко пояснив, що користуються створеними 3D-виробами й у позакласній роботі:

"Ось, наприклад, школярі 9 класу змоделювали сову на 3D-принтері та передали нам на гурток. І вже учні-гуртківці зробили повністю модель цієї ж сови".

Учні вчаться 3D-конструюванню. Суспільне Черкаси

Гурток з гончарства в гімназії діє два роки, додав пан Григорій. Під нього спеціально облаштували кабінет. Мають один електричний і два механічних гончарних круги.

"Перші вироби, які робимо — це тарілочки з білої та червоної глини. Потім ми випалюємо, а наступним етапом йде петриківський розпис", — пояснив Григорій Блажко.

Між уроками та гуртками учні змагаються у техніці та спритності керування роботами, розповіла вчителька Інна Науменко:

"На суперфіналі STEAM-турніру ми мали три завдання. Спочатку використовували безпосередньо робототехніку, зокрема, бі-роботів. Потім були досліди: фізичний та логічно математичний".

Семикласниця Мар’яна виборола першість своєї команди у цих змаганнях. Школярка брала участь в такій грі вперше і перемогла двох суперників. Проте це зробити було не легко.

"Роботи трішки, можна сказати, різні за вагою. Уперше спробували, але було цікаво", — зазначила школярка Марʼяна Осадча.

Змагання робототехніки. Суспільне Черкаси

Третій рік у гімназії впроваджують STEAM-освіту — навчання, яке поєднує технічні, природничі знання та креативність, розповіла вчителька Інна Науменко:

"Ми розвиваємо робототехніку та 3D-моделювання. Також намагаємося впроваджувати новітні та ІТ-технології. Ми стараємося, щоб дитина після випуску зі школи вже могла бути конкурентоспроможною в житті та мати глибокі знання з цієї сфери".

У гімназії намагаються йти в ногу не лише з технологіями, зазначила вчителька початкових класів Валентина Караванська. Своїх першачків вона вчить цінувати та берегти природу.

"Тут ми промаркували сміття: сюди ми відкидаємо папір, а тут у нас харчові відходи, бо в нас сьогодні хтось з’їв яблучко. І окремо складаємо пластик", — повідомила вчителька.

Поруч з куточком відсортованого сміття — росте зелень. Її першокласники вирощують і доглядають самостійно. Школярка Кіра Кашеварова розповіла, що поливає та підстригає її.

Валентина Караванська пояснила, що це індивідуальна трава кожного учня:

"Називаємо це так — "трав’янчик". Кожен учень посадив у свій стаканчик індивідуальну травичку, щоб вона виросла. І потім ми зможемо формувати з неї зачіски та практикуватися".

"Травʼянчик". Суспільне Черкаси

Інноваційність в школі почали запроваджувати з пілотним проєктом Нової української школи – сім років тому, розповіла директорка гімназії Валентина Боченкова.

"Ми впроваджуємо НУШ і маємо два 7 класи, які проходять навчання за цією програмою. Також різні програми – це такі програми, як "Інтелект України", де навчаються учні початкової школи. Також нова програма – це ОДМ, тобто, "Освіта. Діти. Майбутнє", — повідомила директорка.

А в цьому році долучилися до експерименту в межах проєкту "Обдарована дитина", додала пані Валентина. Тому далі планують удосконалювати свою інноваційність.

Як зазначив начальник обласного управління освіти та науки Валерій Данилевський, ця школа є однією із 33 трьох, які беруть участь в програмі "Інноваційні школи Черкащини". Обирають їх за такими критеріями:

"У першу чергу, школа має працювати за певною новою інформаційною темою, ідеєю, проблематикою, а також брати участь в якомусь обласному чи всеукраїнському проєкті. По-друге: має бути створене інноваційне середовище, яке сприятливе для дитини. І третє, щоб органи місцевого самоврядування доплачували педпрацівникам за роботу з інноваціями".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині